Büyük bir düzeltme hareketi olacak

Tahvil faizleri ve borsalardaki yükselişin aynı anda olamayacağının altını çizen uzmanlar hisse senedi piyasalarında düzeltme hareketi yaşanmasını bekliyorlar.

buyuk bir duzeltme hareketi olacakFederal Reserve Başkanı Ben Bernanke'nin Çarşamba günü azaltıma başlayacağını söylemesinin ardından hisse senedi piyasaları yükseldi ve Hazine kağıdı getirisi yönünü yukarıya çevirdi. Cnbc yardımcı yapımcısı Matt Clinch konu hakkında yazdığı makalesinde piyasaların şu anda bir testten geçmekte olduğunu ifade etti.

Şu anda hisse senetlerinin ve faizlerin aynı anda yukarıya çıkacağı 2014 için ayarlama yapıyılıyor, bu doğru mu? Noster Capital müdürü Pedro de Noronha bu soruya Yanlış cevabını veriyor. Noronha, tahvillerin iyi bir 2014 geçirmesinin tek yolunun hisse senetlerinde yaşanacak büyük bir düzeltme hareketi olduğunu ifade etti.

Noronha ''Ben bu hareketin sonuna kadar böyle gideceğine ikna olmuş değilim. Doğal reaksiyon tahvil faizleri yukarıya gittiği zaman hisse senedi piyasalarının aşağı yönlü hareket etmesi şeklinde gerçekleşir'' şeklinde konuştu.
Fed Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ocak ayından itibaren varlık alımını 10 milyar dolar azaltarak 75 milyar dolar olarak gerçekleştireceklerini açıkladı. Hazine tahvil faizleri Cuma günü sabahı 2,9272 seviyesine kadar çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir