Bunları, kendi halinde bir hoca mı yapacak?

Paralel yapıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Fikri Işık 'Gülen'in Mason olmasına şaşırmadım' dedi.

'gulen'in mason olmasina sasirmadim'Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık “Söz Bitmeden”in konuğu oldu. Bakan Işık, paralel yapıya mensup personeli tasfiye ettiklerini söylerken, TÜBİTAK’ın yapı için önemli olduğunu ama artık tamamen tasfiye olduklarını belirtti.  Gülen’in mason olduğuna ilişkin yayınlanan belgeler için de ‘şaşırmadım’ dedi.

Elif Çakır’ın sunduğu ÜLKE TV’de yayınlanan “Söz Bitmeden” programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık konuk oldu. Bakan Işık programda önce Balyoz davasındaki beraat kararını değerlendirdi. Işık şunları kaydetti; “Balyoz’da bütün sanıkların beraat etmesi sevindirici. Mahkumiyet alınmasından kimse sevinmezdi. Baştan beri de ‘umarız beraat ederler’ diyorduk. Bugün de öyle oldu. Burada önemli olan kişilerin sahte delillerle suçlanmış olması ve hukuk açısından vahim olduğudur. Devletin içinde yapılanan paralel yapının nasıl delil üretebileceğini, nasıl masum insanları suçlayabileceklerini bu dava ile görmüş olduk.”

‘PARALEL YAPI SAHTE DELİLLER İLE İNSANLARIN HAYATLARIYLA OYNADI’

Paralel yapının nasıl delil ürettiğini de anlatan Bakan Fikri Işık, bu yapıya asla prim verilmeyeceğinin altını çizdi. Işık; “Emniyette, TÜBİTAK’ta TİB’Te yargıda yapılanmış ve kendi içlerinde bir ağ oluşturmuşlar. Bir yapılanma meydana getirmişler. Sahte delil koyup, hakimin önüne koyuyorlar. Hakim delili TÜBİTAK’a gönderiyor. TÜBİTAK’ta yuvalanmış kendi adamları da raporları istedikleri gibi çıkarıyor. Bundan sonra kimseye bu anlamda prim vermeyiz bu yapıya müsaade etmeyiz. Ancak şunu da unutmamak gerekir. Balyoz Davası’nın kararı bizi yanıltmamalı. Bugüne kadar ‘kimse darbeye teşebbüs etmedi, kimse cunta faaliyeti yürütmedi’ demek de çok yanlış. Vesayetin ortadan kaldırılması noktasında herkesin bir kez daha oturup düşünmesi gerekir. Şahsi olarak suçlu olmayan insanların bazı sahte deliller üretilerek cezaevinde tutulması kabul edilecek şeyler değil. İnsanların hayatlarıyla oynandı.” dedi.

‘PARALEL YAPIYLA İLİŞKİLİ OLAN HERKESLE YOLUMUZU AYIRDIK’

Göreve geldiğinde sahte rapor yazanları tespit edip, ilişiğini kestiğini ifade eden Bakan Fikri ışık, TÜBİTAK’ın paralel yapı için neden önemli olduğunu da anlattı. Işık; “Göreve gelir gelmez, sahte rapor yazanların hemen ilişiğini kestim. TÜBİTAK’ta eleman var. Yok değil. Fakat yeni aldığımız elemanların yetişmesi gerekiyor. TÜBİTAK’ın bilirkişi gibi görevi yok. Biz adalete yargıya yardımcı oluyoruz. Biz sadece orada bizden istenenin vermenin gayreti içindeyiz. TÜBİTAK paralel yapı için çok kritik önemli. Kriptolu telefonların dinlenmesinde, askeri projelerin yapılmasında TÜBİTAK çok önemli... Paralel yapının dışındaki herkesi bastırarak herkesi bezdiriyorlar. Askeri projeler ile ilgili, kriptolu telefonlar ile çok ilgileniyorlar. Bilirkişi raporları için ilgileniyorlar. TÜBİTAK bu açıdan çok önemli… Paralel yapıyla ilişkili olduğunu bildiğimiz herkesle yolumuzu ayırdık. Amiri yerine abisinden talimat alan orada duramaz.” dedi.

‘KPSS’NİN ALTINDAN PARALEL YAPI ÇIKINCA MUHALEFET SÜT DÖKMÜŞ KEDİYE DÖNDÜ’

Programda KPSS soruşturmasıyla ilgili de konuşan Bakan Fikri Işık, nedense muhalefetin süt dökmüş kediye döndüğünü belirtti. Bakan Işık şöyle konuştu; “Paralel yapıyla ile girdiği ilişki son derece enteresan bir ilişki. 17 ve 25 Aralık başlamamışken bir dizi olay yaşadık. Bu olaylar muhalefet ile paralel yapının dirsek temasında olduğu ortaya çıkmıştı. Mesela yerel seçimlerde paralel yapı, Ak Parti karşısında en güçlü aday hangisi ise ona destek verdi. Kendi aralarında güçlü bir işbirliği var. KPSS’nin altından paralel yapı çıkınca muhalefet süt dökmüş kedi gibi oldular. Tek söyledikleri ‘bunlarla işbirliği yaptınız.’ Bizi aldattıklarını anlayınca biz kararlılığımızı ortaya koyduk. Muhalefet olarak siz niye bu mücadeleye destek vermiyorsunuz? 2010 KPSS gibi, kriptolu telefonların dinlenmesi gibi muhalefette en küçük bir eleştiri yok. KPSS sınavında insanların geleceklerini çalmışlar, hırsızlık yolsuzluk söyleminde bulunuyorlar. Bunların sözlerine kim inanır.”

‘PARALEL YAPI ARTIK DİNLEME İŞİ YAPAMAZ’

Kriptolu telefonların güvenliğini artırdıklarını da söyleyen Bakan Fikri Işık Türkiye’de artık yerli bir yapının telefon dinleme yapamayacağının altını çizdi. Işık; “Yeni ürettiğimiz kriptolu telefonda güvenliğimizi 3 katı artırdık. O gün de böyle bir yapı böyle bir şebeke olmasa dinlemezdi. Şu an eğitimler sürüyor. Kriptolu telefonların üretimiyle ilgili eğitimleri sürüyor. Bitince telefonları teslim edeceğiz. Şu anda dinlendiğimize inanmıyorum. Bu yapı tasfiye edildikçe dinlenme riski de azalıyor. Türkiye’de artık yerli bir yapının telefon dinleme işini yapacağına ihtimal vermiyorum. Ama uluslararası istihbarat birimleri her zaman Türkiye’nin devlet adamlarını dinleme konusunda hedef almıştır. Ona bir şey diyemem. Ama paralelin dinleme tehdidi ortadan kalkmıştır.” dedi.

‘GÜLEN’İN MASON OLMASI BENİ HİÇ ŞAŞIRTMADI’

Yeni Şafak Gazetesi’nin yayınladığı Fethullah Gülen’in mason olduğuna ilişkin belgeleri de değerlendiren Bakan Fikri Işık, şaşırmadığını vurguladı. Işık şunları kaydetti; “17 ve 25 Aralık öncesi böyle bir manşet olsaydı, buna çok ihtimal vermezdim. 17 ve 25 Aralık süreciyle ortaya çıkan gerçeklerden sonra hiçbir şey şaşırtıcı gelmiyor. Belge yayınlanmadan önce kanaatim 1993 yılına kadar küresel güç odaklarıyla Gülen’in yolu kesişmediği yönündeydi. Hakan Fidan olayından sonra kafamızdaki küçük soru işaretlerini bir anda büyüttü. Hakan Fidan’ın MİT müsteşarı olmasına İsrail’in tepki koyduğunu biliyorduk. Ve Hakan Fidan’a yönelik operasyon çekilmesi bu yapının İsrail ile olan ilişkisi iddialarını da doğrulamıyor mu? Ortaya çıkan bilgi ve belgeler temasın çok daha eskiye dayandığını ortaya koyuyor. Dilerim onlara gönül veren saf temiz insanların bir an önce bulundukları durumdan geri dönmelidir. Artık bu mücadele milli güvenlik mücadelesi olarak görüyorum. Her şey çorap söküğü gibi gelecek. Ellerinde çok güçlü deliller olmadan Genelkurmay başkanını tutukladılar. Demek ki, küresel güç odaklarının taşeronluğunu yaptıkları için bunu yapabildiler. Bunu kendi halinde bir hoca mı yapacak. Onlardan talimat almayan birinin bunu yapma şansı yok. İnsanların geleceklerini çaldılar. 

Kaynak : Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 4 = 5