Bu ses kaydını yayınlamak yüzde 100 vatan hainliği!

Kaset savaşlarında Türkiye'nin gizli sırları ifşa edilmeye başlandı. Son kasetle devletin Suriye planlarının konuşulduğu gizli görüşmenin bile dinlendiği ortaya çıktı.

gulen-hainiHain Fethullah Gülen ile AK Parti arasında tapelerin ve ses kayıtlarının internette yayınlanmasına kadar uzanan gerginlik bugün çok farklı bir noktaya ulaştı.

İnternette yayınlanan son ses kaydı gündeme bomba gibi düştü. Kasetin içeriği Türkiye'nin gizli sırlarını ifşa eder nitelikte...

Görüşme çok yakın bir zamanda kayda alınmış. Son 10 günlük bir periyodu gösteriyor. Dinlenenler ise bu ülkenin güvenliğinden sorumlu bir numaralı isimler.

4 ÖNEMLİ İSMİN TOPLANTISININ SES KAYDI YAYINLANDI

  1. MİT Müsteşarı Hakan Fidan
  2. Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler
  3. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu
  4. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu

GİZLİ GÖRÜŞME İNTERNETTE YAYINLANDI, ÜLKE SIRLARI İFŞA EDİLDİ

Türkiye komşusu Suriye'de meydana gelen gelişmelere karşılık A, B ve C planlarını masaya yatırdı. Devletin üst düzey görevlileri bu planlar için fikirlerini ve olasılıkları ortaya koydu.

Ses kaydında gizli toplantının baştan sona dinlenip kayda alındığı anlaşılıyor. Kayıdın bu kez telefon dinlemesi değil, devletin çok özel sırlarının konuşulduğu odanın tümüyle dinlenmesiyle yapıldığı görülüyor.

Konuşmanın yayınlanması ise büyük bir olay yarattı. Çünkü böyle bir konuşmayı dinleyip internet üzerinden servis etmek ülkeye ihanet olarak nitelendiriliyor.

 Erdoğan daha bir kaç gün önce şu konuşmayı yapmıştı.

-"Bu yapı kendi ülkesinin en gizli, en stratejik, en mahrem bilgilerini ele geçirecek, bunları servis edecek kadar alçalan bir tavır, ihanet içerisinde. Temiz, saf, ihlaslı kardeşlerimin artık bu yapıyı sorgulamalarını istiyorum."

 MİT TEYAKKUZDA, DIŞİŞLERİ DİDİK DİDİK ARANIYOR

Öte yandan ses kaydının ortaya çıkmasıyla birlikte Dışişleri Bakanlığı'nda teyakkuza geçildi. Bakanlık binasında deyim yerinde ise didik didik arama başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir