Bu 6 dev banka uzlaşma arayışında

Uluslararası 6 bankanın yüklü para cezaları konusunda İngiltere'nin finansal denetim kuruluşu ile görüşmelere başladığı iddia edildi.

6 dev banka uzlasma arayisindaUluslararası operasyonları olan 6 bankanın, döviz piyasası manipülasyonu iddialarından kaynaklanabilecek yüklü para cezaları için uzlaşma girişiminde bulunduğu iddia edildi.

İngiliz medyasında Barclays, Citigroup, HCBS, JPMorgan Chase, Royal Bank of Scotland ve UBS bankalarının İngiltere Finansal Denetim Otoritesi (FCA) ile döviz piyasasında manipülasyon yaptıkları iddialarından kaynaklanabilecek para cezaları konusunda görüşmelere başladığı öne sürüldü.

Bankaların FCA ile yapacakları uzlaşma görüşmelerinin yaklaşık iki ay devam etmesi bekleniyor.

FCA'nın, elinde bulundurduğu 6 bankaya ilişkin bilgi ve belgeleri, olası bir anlaşmanın sağlanması durumunda bile kamuoyu ile paylaşabileceği öne sürüldü.

Piyasa çevrelerinde "libor skandalı" olarak da bilinen manipülasyon iddiaları neticesinde UBS, 2012 yılında 1,5 milyar dolar para cezasına çarptırılmıştı. UBS İngiltere'deki operasyonları için yaklaşık 160 milyon sterlin değerinde para cezası ödemişti.

Kaynak : AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir