Böyle savunma görülmedi!

İngiltere’de yaşanan bir hırsızlık olayı, bir hırsızın, savunmasında bugüne kadar duyulmamış bir iddiada bulunmasına yol açtı.

Böyle savunma görülmedi!

51 yaşındaki hırsız, mahkemedeki savunmasında, marketten çaldığı eti, ölmüş olan büyükannesini kendisine hatırlattığı için çantasına koyduğunu belirtti…

Hırsızlık olayı, Asda marketler zincirinin İngiltere’nin Sunderland kentine bağlı Washington kasabasında bulunan bir şubesinde gerçekleşti. 51 yaşındaki John Casey, raftan aldığı eti, ödeme yapmamak üzere çantasına attı. Güvenlik kameralarının, olanları kaydettiğinin farkında olmayan adam, tam marketten çıkarken yakayı ele verdi.

Olaydan dolayı mahkemelik olan adam, savunmasında öne sürdüğü bir iddiayla hem jüriyi hem de yargıcı şaşırttı. Casey, hırsızlığa konu olan eti, kendisine, ölmüş olan büyükannesini hatırlattığı için çantasına yerleştirdiğini ifade etti. Büyükannesinin, kan pıhtılaşmasından öldüğünü anlatan adam, gördüğü etin, kendisine büyükannesinin ölümünü hatırlattığını ve bu nedenle, marketteyken et ile bir daha karşılaşmamak için çantasında koyduğunu söyledi.

Adamın ‘duygusal’ mazereti, mahkemece suçlu bulunmasına engel olamadı. 8 çocuk babası olan Casey, şartlı olarak tahliye edildi. İki gün süren ve 20 bin Sterline mal olan mahkemenin sonunda yargıç, “Bir daha önüme gelirsen bu kadar insaflı olmayacağım,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.