Borsaların volatilitesi artacak

Yüzde 6'nın üzerinde düşüş hareketi bekleniyor.

borsalarin volatilitesi artacakPiyasalar, günlük olarak yeni rekor yüksekleri test ederken, bazı stratejistlere göre, bu süreç fazla uzun sürmeyebilir, öyle ki stratjistler 2014'de borsaların dik bir testere hareketi yapmasını bekliyor.

Bu piyasaların önümüzdeki yılı daha düşük bir seviyeden kapatacağı anlamına gelmiyor, fakat Fed'in azaltıma başlamasının veya bazı başka katalizörlerin hisse senedi piyasalarında önümüzdeki sene, bu senenin başında yaşadığı fazla derin olmayan yüzde 6'lık düşüşe göre daha büyük düşüş yaşaması bekleniyor. Gelecek yıl borsa kazançlarının da çok yüksek olması beklenmiyor.
Bu sene için, tüm alarm sinyalleri görmezden gelen Wall Street analistleri sürekli olarak yukarı yönlü tahminlerini yinelemişlerdi.

Citigroup ABD hisse senedi baş stratejisti Tobias Levkovich ''Eğer piyasalar yükselmeye devam ederse, muhtemelen iki haneli düşüş ihtimali artacak; fakat bu sadece benim tarafımdan yapılan bir tahmin. Şu anda yüzde 5-7 aralığına odaklanmış durumdayız; fakat eğer piyasalar bugünkü seviyesinden daha yukarıya çıkarsa, bence çok yüksek düzeltme hareketleri yaşanma şansı var'' dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *