Borsada teknik arıza.. İşlemler durdu

Borsa İstanbul'da hisse senedi piyasasında saat 10.51'den itibaren işlem yapılamıyor.

borsada islemler durduBorsa İstanbul'da teknik arıza nedeniyle hisse senedi piyasası işlemleri 10.51 itibariyle durdu. Borsada işlemer yüzde 1,18 düşüşle 66 bin 536 puandayken kesildi.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, hisse senetleri piyasasında teknik bir arıza nedeniyle işlem yapılamadığı bildirildi. Açıklamada ''BIST'te işlemlere teknik arıza nedeniyle geçici olarak ara verildi. Şu anda herhangi emir girişi ya da işlem yapılamamaktadır. Konu ile ilgili daha sonra bilgilendirme yapılacaktır.'' denildi. Teknik sorun nedeniyle yapılamayan pay piyasası işlemlerinin 15:30'da başlayacağı kaydedildi.

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Pay Piyasası 2. seansı saat 15:30'da başlayacaktır. Sürelere ilişkin bilgiler duyurunun ekindedir. Sistemde meydana gelen teknik sorun nedeniyle Varant ve Sertifikalar bu seans işleme açılmayacaktır. Borsa İstanbul Pay Piyasası seansının 15:30'da başlatılacak olması nedeniyle, VİOP'ta işlem gören Pay Vadeli İşlem ve Pay Opsiyon sözleşmeleri saat 15:30'da yeniden işleme açılacaktır."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir