"Boehner borç limiti konusunda esneklik gösterecek"

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Boehner'in borç limiti konusunda esneklik göstereceği ve oylamaya izin vereceği söylendi.

Bloomberg'e konuşan 2 Kongre Cumhuriyetçisi isim, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner'in Cumhuriyetçi meslektaşlarına, Demokratların oylarını gerektirse dahi, ABD'nin temerrüde düşmesine izin vermeyeceğini söylediği belirtildi.

Diğer parti liderleri ABD hükümetinin kapanmasını sonlandıracak ve borç limitini artıracak bir plan arayan Temsilciler Meclisi Başkanı Boehner, Cumhuriyetçiler ile özel görüşmeler yaptı. Parti liderleri, Cumhuriyetçiler'in önceliklerini, önümüzdeki hafta borç tavanının artırımının oylanmasıyla birleştirecek bir paket çıkarmaya çalışıyor.

Boehner'in her zaman ABD'nin temerrüde düşmeyeceğini, ancak eğer borç limitini artıracaksak, borç ve bütçe açıklarına neden olan faktörler ile de ilgilienilmesi gerektiğini söyleyen Boehner'in sözcüsü Michael Steel, "BU yüzden ekonomimizi yeniden yola sokmak için kesintiler ve reformlara ihtiyacımız var" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir