BIST'te Yönetim Kurulu değişikliği

Hüseyin Kelezoğlu’nun Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmesinin ardından, Murat Tacir Borsa İstanbul’un yeni Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

bist'te yonetim kurulu degisikligiTacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Tacir, Borsa İstanbul’un yeni Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 

 Hüseyin Kelezoğlu’nun Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmesinin ardından Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) bünyesinde geçtiğimiz günlerde yapılan seçimde Murat Tacir en çok oyu almış ve TSPAKB tarafından aday olarak Borsa İstanbul Genel Kurulu’na sunulmuştu.    1970 yılında İstanbul’da doğan Murat Tacir, İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra UC Berkeley’de pazarlama ve finans üzerine bir sertifika programını tamamladı. 1995 yılında Tacirler Yatırım bünyesine katılan ve çeşitli kademelerde görev yapan Tacir, 2004 yılından beri Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürüyor. İngilizce bilen Murat Tacir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir