Bir ilde üretimi durdurma kararı verdi

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii AŞ, Kırklareli/Lüleburgaz tesislerindeki bira üretim faaliyetlerini 2 Mayıs itibarıyla durduracağını duyurdu.

bir ilde uretimi durdurma karari verdi

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, üretim ağının optimizasyonuna ilişkin olarak şirket tarafından başlatılan program kapsamında, Kırklareli/Lüleburgaz tesislerindeki bira üretim faaliyetlerinin 2 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla durdurulmasına karar verildiği belirtildi.

Tesislerde süregelen satış, dağıtım ve lojistik faaliyetlerinin ise devam ettirileceği ifade edilen açıklamada, Türkiye'de toplam kurulu kapasite içinde yüzde 8 payla en düşük kapasiteye sahip olan Lüleburgaz fabrikasının üretim faaliyetlerinin diğer fabrikalara kaydırılacağı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Anadolu Efes Türkiye'deki üretim operasyonlarına İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana'daki bira, Afyon ve Konya/Çumra'daki malt fabrikaları ile Bilecik/Pazaryeri'ndeki şerbetçiotu işleme tesisiyle devam edecektir. İnsan kaynağımız ile ilgili alacağımız kararlar son değerlendirme aşamasında olup, Lüleburgaz Fabrikası'ndaki çalışanlarımızın öncelikli olarak diğer lokasyonlarımızda bulunan açık pozisyonlara kaydırılma olasılığı değerlendirilecektir. Alkollü içecek pazarında meydana gelen daralma karşısında alınan bu karar sonrası, şirketimiz verimliliğini artıracak ve sürdürülebilir büyümesine devam edecektir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir