Bernanke gitmesin!

Ünlü yatırımcı Buffett, Bernanke'nin, Ocak'tan sonra da görevinde kalması gerektiğini savundu.

Bernanke gitmesin!

Ünlü yatırımcı Berkshire Hathaway’ın kurucusu Warren Buffet FEDBaşkanı Bernanke’nin görevi bırakmaması gerektiğini söyledi.

Bernanke’nin rolünün henüz sona ermediğini kaydeden ünlü yatırımcı Başkan’ın 5 yıllık kriz sürecinde muhteşem bir iş çıkarttığını belirtti. 

ABD Başkanı Obama’nın yılın ortasında Bernanke’nin başarılı bir görev süresi yürüttüğünü artık dinlenmek istediğini belirtmesi ile gidiş sinyali verilirken yerine Yellen ve Summers

Fed'i hedge fonu şirketlerine benzeten Buffett, parasal genişleme programı kanalıyla bilanço tablosunu 3 trilyon doların üzerine genişleten Fed'in de, tıpkı hedge fonu şirketleri gibi tahvil alımlarından kâr etme yeteneğinin olduğunu not düştü.

Buffet ben olsam Bernanke’nin görev süresini uzatırım yorumunu yparken daha önce denenmeyen yöntemlerin denendiğini kaydederken Bernake’nin süreci devam ettirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yellen’ı tanımadığını dile getiren Warren Buffet ekonominin güveni için Bernanke’ye oyununu tam anlamıyla oynaması ve tamamlaması için fırsat verilmesi gerektiğini savundu.

Ünlü yatırımcı “Menkul kıymetleri satın almak satmaktan daha kolay olduğunu belirtti” dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir