Bedelli askerlikte Yeni celp dönemlerini Hulusi Akar açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan bedelli askerlik celp dönemleriyle ilgili flaş bir açıklama geldi ve gözler celp tarihlerine çevrildi. İşte bedelli askerlik ile ilgili bekleyiş içinde olan binlerce genci yakından ilgilendiren açıklamanın detayları...

hulusi akar'dan bedelli askerlik tarihi aciklamasi! yeni celp donemleri...Bedelli askerlik yeni celp dönemleri hakkında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından beklenen açıklama geldi Bedelli askerliğe ilişkin Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamada Bedelli askerlik yeni celp dönemlerinin 24 Kasım tarihinde başlayacağı ve 7 Şubat 2020'de sona ereceği bilgisi paylaşıldı.

İşte Bedelli askerliğe ilişkin yapılan o açıklama...
Bedelli askerlik celp takvimini açıklayan Akar, başvurusunu tamamlayanların ne zaman ve nerede askerlik yapacaklarını haftaya öğreneceklerini söyledi.

Akar, “Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı” dedi.

Bedelli askerlik uygulamasında ilk iki celp döneminde 54 bin 36 yükümlünün temel eğitimini tamamlayıp yemin ettiğini söyleyen Akar, üçüncü celp dönemindeki 13 bin 555 kişinin de yarın terhis olacağını söyledi.

37 CELP DÖNEMİ
Kışlalara teslim olmayı bekleyen 566 bin 896 yükümlü için 37 celp daha açılacak.
Bundan sonraki celp dönemlerinin 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşeceğini açıklayan Akar, toplam 40 celp olacağını ifade etti.

SON CELPTE TEZKERE 28 ŞUBAT'TA

Son yükümlüler, 7 Şubat'ta birliklerine teslim olacak, 28 Şubat'ta da tezkere alacak.

48 İL, 92 BİRLİK
Hulusi Akar, temel askerlik eğitimlerinin bu süre zarfında 48 ilde Kara, Deniz Hava ve Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı 92 birlikte yapılacağını dile getirdi.

CELP DÖNEMİ VE İLLER HAFTAYA AÇIKLANACAK
Akar, yükümlülerin hangi celpte hangi ilde ve hangi birlikte temel eğitim alacaklarına ilişkin duyurunun önümüzdeki hafta yapılacağını da vurguladı.

Bedelliler için İKİNCİ CELP YERLERİ e Devlet'te..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.