Başbakan Erdoğan'dan tahliyeler için ilk yorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reza Zarrab ve eski 2 bakanın oğlunun tahliye edilmesi ile ilgili "Adalet yerini buldu" açıklamasını yaptı.

erdogan'dan tahliyeler icin ilk yorum

Reza Zarrab kimdir? Reza Zarrab tahliye mi edildi? 17 Aralık operasyonununda tutuklanan Reza Zarrab ve Bakan çocukları bugün tahliye edildi.

Reza Zarrab tahliye edildi. 17 Aralık operasyonunda tutulanan iş adamı Reza Zarrab ve Bakan çocukları için tahliye kararı çıktı. Rıza Sarraf ve 2 eski bakan oğlu dahil 5 kişiye tahliye kararı çıktı. Rıza Sarraf ve eski 2 bakanın oğlu için tahliye kararı verildi fakat bu kişiler hakkında yurt dışı yasağı konuldu.

Bakü’de 1984 yılında dünyaya gelen İran asıllı Azeri iş adamı Reza Zarrab, Türkiye'de ilk olarak Azeri şarkıcı Günel’in sevgilisi, daha sonra da ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in eşi olarak tanındı. Küçük yaşlardan itibaren ticaret ile uğraşmaya başlayan Zarrab armatörlük, kuyumculuk ve petrol ticareti gibi alanlarda faaliyet gösterdi. Türkiye’de ‘Rıza Sarraf’ ismini kullanan Reza Zarrab 2010 yılında şarkıcı Ebru Gündeş ile evlendi ve 2011’de ise baba oldu.

Royal Holding’in kuruluşu

Yatırımlarını altın üzerinden gerçekleştiren ve daha önce İstanbul’da kuyumculuk şirketi bulunan Zarrab, kardeşi Muhammed Zarrab ile beraber ‘Royal Holding’i kurdu. Holding bünyesinde Foulad Kaveh (SFK), Royal Denizcilik, Safir Altın Ticaret İthalat İhracat Ltd. Şti., Aln Nafees Exchange, Are Havacılık, Royal Binicilik, Royal Mobilya ve Al Salam Ewchange Center şirketleri bulunuyor.

Foulad Kaveh (SFK)

2009 yılı Şubat ayında kurulan Tikme-Dash Kaveh Metal, 2009 Haziran ayında başladığı, 530 dönüm arazi üzerinde 30 bin metrekare, kapalı alanda inşa edilen demir-çelik tesisini Mayıs 2012’de faaliyete geçirdi. Royal Holding'in proje danışmanlığı ve makine parkur teminini yaptığı tesiste kullanılan teçhizatların tamamında Türk malları kullandı. 159 işçi ve 15 mühendisin çalıştığı tesiste günde bin ton üretim yapılıyor.

Royal Denizcilik A.Ş.

Denizcilik ve Endüstriyel makine alanlarında faaliyet gösteren Royal Denizcilik, ticari ve endüstriyel gemi dizaynı ve inşası yanında; ultra lüks mega yat projelerini de yürüttü. Moskova Radisson Hotel için 5 lüks restoran gemisi üretti. Endüstriyel makine konusunda da hizmet veren Royal Denizcilik, proje danışmanlığını ve makine parkur teminini gerçekleştirdiği Tebriz’deki demir çelik tesisi “Foulad Kaveh”i devreye aldı. Royal Denizcilik kıymetli madenler ticareti konusunda da dönemsel ihracatlar yapmaya devam ediyor.

Safir Altın Ltd.

Altın ithalat ve ihracatı alanında faaliyet gösteren Safir Altın Ticaret Ltd. 2012 yılında ihracat hacmini arttırdı. Safir Altın Ticaret, diğer kıymetli madenleri de işlem portföyüne katma hazırlıkları yapıyor.

Al Nafees Exchange

Ortadoğu’da kambiyo ve para transferi şirketi olarak faaliyet gösteren Al Nafees Exchange Center’ın, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Rusya ve Çin’de irtibat ofisleri ve dünya çapında 150 muhbir bankası bulunuyor.

Are Havacılık

2012 yılında kurulan Are Havacılık, ilk uçağı olan Bombardier Challenger 300 ile hizmet veriyor ve 2014 yılı sonuna kadar uçak sayısın 3’e çıkarmayı planlıyor.

Royal Binicilik

2011 yılında kurulan Royal Binicilik, binicilik aktivitelerine engel atlama branşı ile başladı. “Storm”, “Coletto” ve “Dadjak”, “Dutyfree”, “El Ganador” isimli atlarıyla başarılar elde eden Royal Binicilik, yarış pistlerinde de faaliyet gösterdi.

Royal Mobilya

Projelendirme, tasarım ve ürün imalatı konularında hizmet veren Royal Mobilya, Superyat ve otel mobilyası alanında butik imalatlar sundu. Tuzla'daki 6 bin 300 metrekarelik tesisiyle faaliyet gösteriyor.

EBRU GÜNDEŞ FENALIK GEÇİRDİ

Ünlü sanatçı Ebru Gündeş'in, eşi Reza Zarrab’ın gözaltına alınması sonrası fenalık geçirdiği ortaya çıktı. Ebru Gündeş ve Reza Zarrab çifti

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında, gözaltına alınanlar arasında sanatçı Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab da yer alıyor.

İş bağlantıları için devletin çeşitli kademelerine 142 milyon TL rüşvet dağıttığı iddia edilen İşadamı Zarrab, önceki gün yapılan baskında evinden alınarak emniyete götürüldü.

Star'ın haberine göre, Reza Zarrab'ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmesinin ardından işadamının eşi Ebru Gündeş fenalık geçirdi. Özel bir hastaneye kaldırılan Gündeş, akşama kadar tedbir amacıyla müşahede altında tutuldu.

Akşam saatlerinde hastaneden yakınlarıyla ayrılan Gündeş, soluğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde aldı. Eşini görmek istediğini ifade eden Gündeş'e yetkililer sadece iki dakika görüşmesi için izin verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2