Başbakan ve Bilal'in ses kaydındaki büyük çelişki

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal'e ait olduğu iddia edilen ses kaydının zamanı ile ilgili büyük bir çelişki dikkat çekti. Ses kaydında, Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık günü Ankara'da olduğu iddia ediliyor ancak Başbakan o gün Konya'da üstelik o saatlerde canlı yayında...

basbakan ve oglunun ses kaydindaki buyuk celiski

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydını Başbakanlık bir açıklama yaparak montaj olduğunu duyurmuştu. Başbakan Erdoğan hakkında kara propaganda maksadıyla yapılmış olduğu tahmin edilen montaj ses kaydında Başbakanlık'ı doğrulayan önemli bir zamanlama hatası da dikkat çekti.

KUMPAS EKİBİNİN GÖZDEN KAÇIRDIĞI ZAMANLAMA HATASI

Ses kaydının Türkiye'yi sallayan 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün gerçekleştiği iddia ediliyor. Videolarda birden fazla telefon görüşmesinin kayıtları var. Telefon görüşmesinde Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan'a Ankara'da olduğunu söylüyor. Ancak görüşmenin yapıldığı saatlerde Erdoğan'ın Şeb-i Aruz töreni için Konya'da olduğu biliniyor.

İşte montaj kumpasçılarının gözden kaçırdığı zamanlama hataları:

*İlk konuşmanın olduğu kaydının olduğu söylenen saat, Erdoğan'ın Şeb-i Aruz töreninde salon konuşmasına denk geliyor. O açılış konuşması da televizyonlardan canlı verilmişti.

*İkinci aramaya ait olan ses kaydı ise akşam saatine denk geliyor. O saatte ise Başbakan Erdoğan Mevlana Kültür Merkezi'ni ziyaret ediyor ve bu da canlı yayında veriliyor.

Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar 15.00 ile 23.00 civarında oluyor. İddiaya göre de Erdoğan o saatlerde hep Konya'daydı ve törenlerde konuşma yapmakla meşguldü.

Ses kaydının internete düşmesinin ardından bir çok gazeteci de bu zamanlama hatasına dikkat çekti.

Ak Parti de sosyal medyada paylaştığı fotoğrafla bu zamanlama hatasına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir