Başbakan : "Ben kasetle değil oybirliğiyle geldim"

Başbakan Davutoğlu TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında, Kılıçdaroğlu'nu arkaüstü oturttu: "Benim liderliğe gelişimde, kaset oyunları olmadı, olmayacak".

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından önemli ayrıntılar..

"TBMM Genel Kuruluna hitap ediyor: Hocalı şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum."

"Ankara saldırısında Meclis'in çalışmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Meclis'i çalıştırarak burada bir destan yazdınız."

"Ne olursa olsun bu Meclis her zaman çalışacak. Kimse bu kapıya kilit vuramayacak, hangi terör saldırısı olursa olsun burada milletin kaderi ebediyen belirlenecek."

"Çok zor ve aynı zaman kıymetli bir coğrafyadayız. Bu coğrafyaların kaderinde biz özne olmaya devam edeceğiz."

"MİLLET KARARINI 1 KASIM'DA VERDİ"

"Sayın Kılıçdaroğlu kendisine yakıştıramadığım şekilde hitap ederken 'bunlar' diye hitap etti. Bunlar dediği Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti."

"Türkiye'yi kimin yöneteceğine millet karar verir, millet kararını 1 Kasım'da verdi. Bir bize bir de size baktı. Size de böyle seyretmek düştü."

"AK PARTİ'NİN EFSANEVİ KURUCU LİDERİ ERDOĞAN'DIR"

"Genel başkanlarınız 'AK Parti'nin lideri kim?' diye sordu haddi olmamasına rağmen. Ben burada olmama rağmen. Evet meydan burada söylüyorum, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan."

"Ben, partimin delegelerinin oylarıyla efsanevi bir liderden başkanlığı devraldım. Benim liderliğe gelişimde, kaset oyunları olmadı, olmayacak."

"Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla seçildi, bunu kimse örtbas edemez. Çatı aday oluşturdunuz 2014'te. Kendiniz meydana çıkmaya korktunuz. Bir işe de yaramadı. Bırakın şimdi gelecek seçimlere hazırlanın çalışın ve kazanın seçimleri siz oturun o koltukta."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *