Başarısının sırrı

Bir çok milyarderin bir başarı sırrı vardır. Peki ünlü modacı Torry Burch girişimcilere ne tavsiyelerde bulunuyor?

basarisinin sirriMilyarder moda tasarımcısı Tory Burch, Londra'da katıldığı bir davette girişimcilere başarılı olmanın sırlarını anlattı. Torry Burch'ün başarılı olmak için altın kuralları şöyle sıralanıyor:

ADAPTASYON ÖNEMLİ
Şu anda 55 ülkede mağazası bulunan Torry Burch müşterilerin isteğinin öncelikli olduğunu anlatıyor. Her ülkeye göre kendinizi adapte etmeniz önemli. Örneğin Brezilya'da bikiniler Amerika'dakine göre biraz daha küçük olmalı.

SNOP OLMAYIN
Burch'e tipik müşteri portföyü olan ''okul çağında çocukları olan annelerden'' bahsedildiğinde üzerine alınmak yerine ''Bende o annelerdenim. Markalar her zaman değişik tüketici gruplarını baz alır. Bir çok çeşitli kadın bunu giyiyor'' diyor.


SINIRLAR OLUŞTURUN VE ONLARA BAĞLI KALIN

Burch her akşam üç çocuğunu okula bırakıyor ve çoğu akşam evine akşam üstü 6.30'da geliyor. ''Ne olursa olsun ofisinizde yaşananları orada bırakmalısınız. Ben eve geldiğimde bir anneyim. Eğer iyi bir anne olmasaydım, hiç bir şekilde iyi bir CEO veya tasarımcı olamazdım. Bu kesinlikle çok zor, ama mümkün''

KENDİNİZİN DÜŞMANI OLMAYIN
Torry Burch Foundation aracılığıyla gerçekleştirilen kadın girişimciler için mikrofinans organizasyonunda, kendi zorlularından bahseden birçok genç girişimciyle tanıştığını anlatan Burch ''Bu birçok yatırımcıyla çok sık konuştuğumuz bir problem, eğer başarıya ulaşmak istiyorsanız öncelikle kendinize güvenmeniz gerekiyor'' diyor.

NEGATİFLİKLERİ UMURSAMAYIN
''Ben bu işe başladığımda etrafımda bir çok negatiflik vardı. Ailemin bana söylediği tek şey eleştirilere kulak asmamam, onları sadece birer gürültü olarak görmem gerektiği oldu. Eğer yaptığınız şeye inanıyorsanız, o yolda yürümeye devam etmelisiniz.''
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.