Banka yöneticisi kurtarma paketini eve yatırdı

Amerikalı bir banka yöneticisi, borç krizine giren bankasını kurtarmak için verilen kurtarma paketini lüks bir ev satın almaya kullanmaktan suçlu bulundu.

Banka yöneticisi kurtarma paketini eve yatırdı

Mainstreet Bankası'nın yöneticisi Darryl Woods, mali piyasaları sarsan kredi krizi ardından Amerikan hazinesinden aldığı 1 milyon dolarlık yardımın 381 bin dolarıyla Florida'da denize nazır bir ev satın aldı.

Amerika'da çöken emlak piyasası ve bunu takip eden mali kriz nedeniyle vergi mükelleflerinin yardımına muhtaç kalan bankalar arasında Mainstreet de vardı.
Savcı Tammy Dickinson, ''Sıradan Amerikalılar ödeyemedikleri konut kredileri nedeniyle evlerini kaybederken Darryl Woods'un halkın parasını kendine lüks bir ev satın almak için kullandığını'' söyledi.

Yönetici, mali yardım için hazineye yazdığı mektupta bankasının yaşadığı bölge için elzem olduğunu ve yardım fonunun ''ciddi iç kanama yaşayan bir hastanın hayatta kalmasını sağlayacağını'' söylemişti.

Woods'un parayı kötüye kullandığı hükümet denetçilerinin kontrolü sırasında ortaya çıkarıldı.

Bugüne değin ABD'de mali yardım fonlarını zimmetine geçirdikleri iddiasıyla yaklaşık 140 kişi hakkında açılmış dava var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.