Bakan Yıldız elektriğe zam için ne dedi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektriğe zam olup olmadığını açıkladı.

bakan yildiz elektrige zam sorusunu cevapladi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü ziyaret etti.

Zeybekci, ziyarette yaptığı konuşmada, Kayseri'nin her şehrin istediği zenginliklere sahip bir kent olduğunu söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da basın mensuplarının sorularını cevapladı.

BÖYLE HABERCİLİK OLMAZ

Bir gazetecinin "Bazı gazetelerde size atfen haberler çıktı. Barajlardaki doluluk oranlarının yüzde 20'nin altına düşmesi nedeniyle elektrik üretilemediği ve elektriğe zam yapılacağı konusunda haberler var, böyle bir zam var mı?" yönündeki sorusuna Yıldız, yalnızca iki gazetenin yaptığı yorumun yanına bakan fotoğrafı yapıştırmakla habercilik olmayacağını söyledi.

"ZAM OLURSA BUNU PAYLAŞIRIZ"

Ne söylediğini anlatabilen kişiler olduklarını dile getiren Yıldız, şöyle devam etti:

"2014 yılında su seviyeleri, yağmur rejimi düştü. Su seviyesinin düşük olması bir gerçek. HES'lerden elde edilen elektrik oranlarının düşmesi de bir gerçek. Ama bunun diğer konuya atlayacak şekilde yapılmasını doğru bulmam. Bunun bir mekanizması var. Her ay doğalgazla alakalı, her 3 ayda bir de elektrikle alakalı otururuz, hesaplarımızı, kitaplarımızı yaparız, maliyetlerimizi çıkartırız Hazineyle paylaşırız ve sonunda kamuoyuna deklare ederiz. Şu ana kadar yaptığımız da bu. Buradan vatandaşımızı sıkıntıya sokacak tarzda bir haber yapılma isteğini farklı bir gerekçeye bağlıyorum. O iki gazetenin de buna dikkat etmesi lazım. Onlar kendilerini çok iyi biliyor. Aynı sözden 15 gazete aynı anlamı çıkartıp da iki gazete farklı anlam çıkarıyorsa orada farklı bir durum var demektir." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir