Bahçeli'ye kızan Eski ülkücülerden Ak Parti'ye destek

Ülkücü camia içinde uzun yıllar yer almış önemli isimler, AK Parti’ye destek verme kararı aldı. Ülkücü camianın köklü abileri, Bahçeli'ye veryansın ettiler..

"ÜLKÜCÜLERE 'KATİL' DİYENLERE BAŞBAKANLIK SUNDU"

Yıllarca Ülkücü camia içinde yer alan eski ülkücüler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert tepki göstererek, Ak Parti'ye destek verme kararı aldı.

Ülkücü camianın yakından tanıdığı önemli isimler, “Ülkücülere 'katil' diyen bir siyasi parti başkanının karşısında önünü ilikleyip kendisinden az oy almasına rağmen başbakanlık sundu” dedi.

ak parti diyen eski ulkuculerden bahceli'ye isyan!

"BU MHP ARTIK ÜLKÜCÜLERİN BEKLENTİLERİNE KARŞILIK VERMİYOR"

Yıllarca Ülkücü camia içinde yer alan ve Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde siyaset yapan Fahri Kopar ve Afrika Türkiye İş Adamları Birliği Genel Başkanı Adil Kılıç, MHP’nin artık Ülkücü camianın beklentilerine karşılık vermediğini ileri sürerek AK Parti’ye geçti.

1 KASIM'DA AK PARTİ'Yİ DESTEKLEME KARARI ALDILAR

Kopar ve Kılıç’ın yanı sıra bir dönem Büyük Birlik Partisi’nde Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunan Prof. Dr. Çetin Aygün ve Mustafa Sarıkaya da AK Parti’ye geçerek 1 Kasım seçimlerinde destek verme kararı aldı.

MHP'NİN PARALEL'E SAHİP ÇIKMASI BARDAĞI TAŞIRDI: BU ÜLKÜCÜLER İÇİN ZÜLDÜR!

Uzun yıllardan bu yana Ülkücü camia içinde yer alan Fahri Kopar, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 'paralel yapılanma' konusundaki yaklaşımını eleştirerek, “Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden bir parti ve onun başındaki genel başkan, İsrail menşeli bir odağın milli kurumlarımıza yaptığı operasyona nasıl sessiz kalır ve hatta destek verir. Daha da ötesi; nasıl bu odağın ürettiği yalan ve iftiraları kendisine seçim malzemesi yapıp miting meydanlarında onu dile getirir. Bu, Ülkücü için züldür” dedi.

"BAHÇELİ MHP'Yİ ADIM ADIM CHP'LİLEŞTİRDİ"

MHP’nin, partinin yöneticileri eliyle Ülkücülerin adresi olmaktan çıkarıldığını öne süren Kopar, “Bizim ülkücülük hayallerimizi, ideallerimizi bugün AK Parti gerçekleştirdi. MHP ve Bahçeli ile biz Ülkücü olarak yolumuzu ayırdık. MHP’yi adım adım CHP’lileştirdiler. MHP ve Bahçeli hiç iyi bir sınav vermediler. Daha önce iktidar ortağı olduğu dönemde hem Savunma Bakanlığı hem Sanayi Bakanlığı elinde olduğu halde yerli ve milli silah üretme konusunda hiçbir çabaları olmadı. Oysa şimdi görüyoruz ki sayın Erdoğan’ın özel çabaları sonucu bu ülke tank, helikopter, savaş gemisi ve insansız hava aracı yaptı. Şimdi de savaş uçağının çalışmalarının yarısı bitti” diye konuştu.

ak_parti_diyen_eski_ulkuculer

"ÜLKEMİZİN KURTULUŞU İÇİN İSTİKRARA DESTEK VERİYORUZ"

1970’li yıllardan bu yana Ülkücü camia içinde aktif şekilde yer alan Afrika Türkiye İş Adamları Birliği Genel Başkanı Adil Kılıç da Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, “Sayın Bahçeli, Ülkücülere 'katil' diyen bir siyasi parti başkanı karşısında önünü ilikleyip, kendisinden az oy almasına rağmen başbakanlık sundu. Şimdi ise bağımsızlık için bütün saldırılara direnen Türkiye’nin halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanına hakaret ediyor, onu tanımıyor. Bu nasıl bir Ülkücülük? Biz bunların yanında nasıl olacağız? Elbette ki istikrarın yanında olacağız.

"HAÇLI SEFERLERİNE HER ŞEYİYLE DİRENEN ERDOĞAN'IN YANINDA OLACAĞIZ"

Elbette ki Haçlı Seferlerine her şeyiyle direnen Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağız. Tayyip Erdoğan’ın istikrar misyonunun yanında duracağız. Biz hiçbir partinin kölesi değiliz. Biz Türkiye sevdalısıyız. Onun için istikrarın yanındayız. Ülkemizin kurtuluşu için istikrara destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

"KOALİSYONA MUHTAÇ OLMAK İSTEMİYORUZ"

Büyük Birlik Partisi’nde Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliği yapan, geçtiğimiz dönemde de Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kağıthane Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Prof. Dr. Çetin Aygün de 1 Kasım’da AK Parti’yi destekleme kararı alarak, “1 Kasım seçimlerinde isteğimiz AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesidir” dedi.

Aygün, “Koalisyonlara muhtaç olmak istemiyoruz. 1 Kasım seçimleri Türkiye’nin istikrarı için çok önemli bir seçimdir. Ben Büyük Birlik Partisi’nde uzun yıllar görev yaptım. MHP’de kısa bir dönem belediye başkan adayı oldum. Oradaki arkadaşlarımın da bu dönem AK Parti’yi desteklemesini istiyorum” diye konuştu.

"MUHSİN BAŞKAN'IN İDEALLERİNİ BİR BİR GERÇEKLEŞTİREN AK PARTİ VAR"

Büyük Birlik Partisi’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte uzun yıllar siyaset yapan ve MKYK’da görev alan Mustafa Sarıkaya ise, “Ben AK Parti’yi Gezi sürecinde sevdim. AK Parti ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan o süreçte ülkeyi perişan etmek isteyenlere karşı dimdik durdu. Bugün Muhsin Başkan’ın ideallerini bir bir gerçekleştiren AK Parti var. Ben başka yerde nasıl olacağım? Benim bırakıp geldiğim MHP, şu an Amerika’ya hizmet eden 'paralel yapı'ya teslim olmuş durumdadır. Onun için, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan AK Parti’ye hizmet etmek, milli mücadeleye hizmet etmektir düşüncesindeyim” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir