Babacan: Hiçbir yolsuzluğun üzeri örtülmemeli

Başbakan Yardımcısı Babacan, hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmemesi gerektiğini açıkladı ve yargıda bağımsızlık ve tarafsızlığın önemini vurguladı

babacan: hicbir yolsuzlugun uzeri ortulmemeliBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan TOBB'da yaptığı konuşmada tüm kanun ve düzenlemelerin bir hukuk devletine yakışır hale gelmesi gerektiğini ve hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmemesi gerektiğini söyledi.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi işleyen bir piyasa ekonomisi olarak gördüğünü belirten Babacan bunun önemli olduğunu fakat ayrıca kurallara dayalı bir piyasa ekonomisinin korunması gerektiğini açıkladı. Babacan Avrupa Birliği ile süreci hızlandırmak ve bu yıl 2 fasıl açmak istediklerini söyledi. Yatırımcıların her yıl farklı uygulamalarla karşılaşmamalarının öneminden bahseden Babacan, yargı sisteminin hızlı, tutarlı ve güvenilir bir şekilde çalışmasının gerekliliğinin altını çizdi.

Babacan ekonomi açısından hukuki güvenliğin son derece önemli olduğunu ve gri alanların azaltılması gerektiğini aktardı. Ekonomik imkanlara ulaşmada fırsat eşitliğinin arttırılmasının öneminden bahseden Babacan şeffaflığın önemli olduğunu da söyledi. Babacan hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmemesi gerektiğini ve hiçbir yolsuzluğa müsamaha gösterilmemesinin önemliliğini vurguladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

46 − = 37