Aydın Doğan'a Kelkitlilerden yüzde 76'lık Osmanlı şamarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ben doğma büyüme kelkitliyim" diyerek polemiğe giren Aydın Doğan'ın memleketi Kelkit'in seçim sonucu da şaşırttı.

aydin dogan'a memleketinde soguk dus!

1 Kasım sonuçları açıklandıkça şaşırtıcı gelişmeler yaşanıyor. Ak Parti'nin Türkiye'nin tamamına yakın şehirlerde yüksek oranla birinci çıkması birçok kişiyi, kurumu şaşırttı. Bunların başında Erdoğan'la girdiği polemikle hatırlanan Doğan Medya Grubu'nun onursal başkanı Aydın Doğan da bulunuyor.

BEN DOĞMA BÜYÜME KELKİTLİYİM

İş adamı Aydın Doğan, Hilton Oteli'nin arkasındaki yeşil alana rezidans yapmak istemiş ancak buna karşı çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la tartışmıştı. Doğan, önceki hükümetlere yaptığını Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde yapamayınca yayın organları üzerinden karalama kampanyaları yürütülmüştü.

Erdoğan'ın iddialarına Aydın Doğan, kendini "Eğer doğup büyüdüğümüz yerler hepimizin söyledikleri için bir referans ise ben de doğma büyüme Kelkitliyim. Ben de doğup büyüdüğüm Anadolu yaylasının yiğit delikanlılarının yetiştiği Kelkit'ten geliyorum" diyerek savunmuştu.

AK PARTİ YÜZDE 75.9 OYLA BİRİNCİ OLDU

Erdoğan da buna karşılık "Ben Kasımpaşalıyım deyince, Kelkitliyim diyor. Kelkit seninle yürümüyor, bizimle yürüyor" şeklinde cevap vermişti. Ancak seçim sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haklı çıkardı. Kelkit'ten açılan sandıklardan Ak Parti'nin yüzde 75.9 oy oranıyla birinci çıktığı görüldü.

Gümüşhane'den çıkan iki milletvekilinin ikisi de Ak Parti'den çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir