Avrupa çöküyor

Doktor kıyamet lakaplı yatırım gurusu Marc Faber, gelişen ekonomilerde görünüm kötüleştiğini Avrupa'nın çöküşün eşiğinde olduğunu söyeldi.

Avrupa çöküyor

Bloomberg HT'nin sorularını yanıtlayan yatırım uzmanı Faber, gelişmekte olan ülkelerde ekonomik görünümün kötülediğini söyledi.

Doktor Kıyamet lakaplı yatırım uzmanı Marc Faber,  parasal genişleme zenginleri daha da zengin etti, orta sınıf ve işçi sınıfı arada kalmış durumda olduğunu belirtti. Parasal genişlemenin istikrarsız sosyal ortam yarattığını dile getiren ünlü yatırımcı gelişen ülkelerde ekonomik görünümün kötüleştiğine dikkat çekti

Faber, toparlanma hızlanmazsa ABD'nin de parasal genişlemeyi sürdüreceği tahmininde bulunurken Avrupa Birliği'nin de ekonomik alanda çöktüğünü ileri sürdü.

Çin'in yüzde 10'lardan yüzde 8'in altına gerileyen büyümesine ve diğer önde gelen gelişen piyasa ekonomilerine dikkat çekerek, büyüme tahmini ile ilgili hiçbir  hükümete güvenmeyeceğini dile getirdi.

Altın ile ilgili sorulan sorulara ise Faber altın piyasasında manipülasyon olduğunu düşünmediğini,  her ay bir miktar altın alıdığını belirterek cevap verdi.

"Altındaki düşüşün nedeni dünyadaki deflasyonist baskılardır" diyen Faber bir yatırımcının yapacağı en iyi şeyin çeşitlilik yaratmak olduğunu belirtti.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir