Aselsan'dan ikincil halka arz

Aselsan Yönetim Kurulu, şirketin hisselerinin ikincil halka arzı konusunda çalışmaların başlatılması konusunda genel müdürlüğe yetki verdi.

Aselsan'dan ikincil halka arz

Aselsan Yönetim Kurulu, şirketin hisselerinin ikincil halka arzı konusunda çalışmaların başlatılması konusunda genel müdürlüğe yetki verildiğini bildirdi.

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Yönetim Kurulu'nun bugün gerçekleştirdiği toplatıda, şirketin hisselerinin ikincil halka arzı konusunda çalışmaların başlatılması ve söz konusu çalışmaların birlikte yapılacağı aracı kurumun tespit edilmesi konusunda genel müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiği kaydedildi.

Aselsan ikincil halka arz haberinin ardından ilk seans kapanışına göre yüzde 8,80 oranında düşüşle 7,50 lirada işlem görüyor.

Halk Yatırım Stratejisti Işık Ökte, konuyla ilgili şu yorumda bulundu: ''ASELS için ilk bakışta negatif görünse de, şirketin Ağustos ayında önemli bir negatif ayrışması söz konusu Endüstriyel endeksten (‘’XUSIN’’) %6,6, BIST100’den %3,1 negatif ayrıştı. Piyasada fiyatlanmaya başlayan bir hikaye olarak değerlendiriyorum ve haberin çıkmasını önemli bir negatif olarak yorumlamıyorum  Model portföy %15 devam edecek, 7.60-7.65TL’ye (%3,5 aşağısı) ‘’ağırlık artır’’ seviyem olacaktır''