Aptalca saldırdıkları KÜRT ailenin oğlu VATAN için şehit düştü

Hatay'daki şehidin amcası: "Dün iş yerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırdılar. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunu öğrendik"

kurtsehit_ailesi_sehit

Suriye sınırında devriye görevi sırasında açılan ateş sonucu şehit düşen ve aslen Muşlu olan Piyade Er Gökhan Çakır'ın İzmir'in Aliağa ilçesindeki baba ocağında yas var.

Evlerinden Kürtçe ağıtlar yükselen Çakır ailesi bir yandan evlatlarını yitirmenin acısıyla yanarken, diğer yandan da terörü protesto etmek bahanesiyle sokağa çıkanların işyerlerine saldırı girişiminde bulunmaları nedeniyle kırgın.

Şehit askerin amcası Kutbettin Çakır, "Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi. Ocağımız yıkıldı. Biz Kürt'üz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca'da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var" diye konuştu.

Amca Çakır yeğeninin bir hafta önce asker kıyafetleriyle çektirdiği fotoğrafı gönderdiğini ve "Ben vatanın namusunu koruyorum" dediğini aktardı.

----------------

İzmir Aliağa'da Cenaze Töreni düzenlendi..

Suriye sınırında devriye görevi yaparken açılan ateş sonucu şehit olan piyade er Gökhan Çakır için ailesinin yaşadığı İzmir’in Aliağa ilçesindeki Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Anne Gülbeyaz Çakır, baba Faruk Çakır, kardeşler Hakan, Ramazan ve Sevda Çakır şehidin tabutu ve fotoğrafına sarılarak, gözyaşı döktü.

"OĞLUMUN YÜZÜNÜ GÖSTERİN"

Kürtçe ağıtların da yakıldığı cenaze töreninde, oğlunun fotoğrafını sık sık öpen Gülbeyaz Çakır, Gökhan Çakır'ı yüzünü uzun zamandır görmediğini belirterek, "Oğlumun yüzünü bana gösterin, bir şey yapmayacağım, sadece öpeceğim" diyerek ağladı. Zaman zaman fenalık geçiren şehidin yakınlarına, sağlık ekipleri müdahale etti.

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep: "OĞLUNUZ ONURUMUZDUR"

Aile üyelerini sakinleştirmeye çalışan amca Kutbettin Çakır, taziyede bulunanlara, "Sadece bizim değil hepimizin başı sağ olsun. Garibanız, nereye gidelim? Bize sahip çıkın" dedi.

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep de baba Faruk Çakır'a taziyelerini iletirken, "Bu vatan bizim, hep birlikte mücadele edeceğiz. Oğlunuz oğlumuzdur" ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir