Apple, S4'ün peşine düştü

Apple ile Samsung arasındaki bitmek bilmez kavgaya Galaxy S4 de dâhil oldu.

Apple, S4'ün peşine düştü

İki büyük rakip Apple ile Samsung arasındaki savaş giderek büyüyor. Kendisine ait patentleri izinsiz olarak kullandığı gerekçesiyle Samsung'dan şikâyetçi olan Apple, davaya konu olan cihazlara, beş farklı patenti ihlal ettiğini iddia ettiği S4'ün de eklenmesini talep etti.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde devam etmekte olan davaya bakan mahkemeye geçtiğimiz Salı günü dilekçe göndererek, Galaxy S4'ün de dava konusu cihazlara eklenmesini talep etti. Dilekçede Apple'ın şu ifadelerine yer verildi: "Galaxy S4 Apple'ın eline 27 Nisan tarihinde geçti. Vakit geçirmeden patent ihlal analizine başlandı. Samsung'un Android Jelly Bean işletim sistemi üzerinde yaptığı uyarlamalar dâhil olmak üzere sekiz iddia konusu patente bakıldı. Bu analiz, Galaxy S4'ün, şu an dava konusu olan cihazlarla aynı şekilde Apple'a ait beş patenti ihlal etmekte olduğunu gösterdi." Söz konusu patentlerin ikisi kullanıcı arabirimiyle, ikisi Siri'yle, biri ise veri eşleme ile ilişkili.

Apple, patent haklarının ihlal edilip edilmediğini belirlemek için Samsung ve Google'a ait kaynak kodlarını Haziran 2012'den beri analiz ediyor. Firma, Samsung'un kaynak kodunu paylaşırken zorluk çıkardığını, Google'ın ise kaynak kodunun büyük kısmını ancak 31 Mart tarihinde paylaştığını iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir