Apple 5 yeni ürün ile geliyor

Teknoloji devi Apple 5 yeni ürün ile meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

apple 5 yeni urun ile geliyorTeknoloji devi Apple’ın yeni ürünleri merak konusu. İnovasyon konusunda Steve Jobs’un ölümü sonrasında eleştirilere maruz kalan şirket yeni ürünleri sahneye çıkarmaya hazırlanıyor.

Her yeni ürün öncesinde dedikodular ve beklentiler gündemi meşgul ederken teknoloji devinin yeni ürünleri şöyle sıralandı.  Telgragraph’ta yer alan haberde piyasa sürülmesi planlanan bu 5 ürününde büyük ses getireceği vurgusu dikkat çekti.

Gelecek birkaç yılı kapsayan yeni ürün gamının başında çok konuşulan giyilebilir teknolojiler yer alıyor. Her yeni günde yeni bir dedikodusu çıkan akıllı saat için birkaç yıl daha bekleneceği kaydedilen Telegraph haberinde LG, HTC ve Samsung’dan sonra gelecek ürünün daha fazla özelliğe sahip olması bekleniyor.

Akıllı telefonlardaki konuşma, e-posta gönderme, müzik listesi oluşturma ve dinleme özelliklerinin yer alacağı saatte fitness özelliği olan Ftibit’in de yer alması bekleniyor.  Şirket iWatch için patent başvurusunu çoktan yaparken yeni ürünün çıkışı için gelecek yıl işaret ediliyor.

Apple TV ise uzun zamandır şirketin gündeminde olan bir başka proje. Akıllı televizyon endüstrisinin 2020’de 750 milyar doları bulması beklenirken,  1.5 milyar evde bu sistemin kullanılması öngörülüyor. Tim Cook, 1 milyar dolar kazanç sağlayan bir şeyi hobi olarak görmenin yanlış olacağını belirtti. 2007′de piyasaya sürüldüğü günden beri hem donanımsal hem de yazılımsal olarak birçok yeni özelliğin eklendiği Apple TV’nin, satışa sunulduğu günden bugüne 20 milyondan fazla ünite satmayı başardığı duyuruldu.

Apple’ın alandaki rakiplerine yönelik görüşlerini belirtmekten kaçınmayan Cook, özellikle Amazon’un yeni duyurduğu FireTV hakkında iğneleyici açıklamalarda bulundu. Meraklılarının en çok merak ettiği ürün ise iPhone 6. Bu yaz çıkması beklenen ürünün daha ince olması beklenirken, daha hafifi ve daha büyük olacağı yönünde bilgiler geliyor. iPhone5’te oldu gibi parmak izi özelliğini olacağı yeni akıllı telefonda kameranın da geliştirildiği biliniyor.

Şirketten beklenen bir başka ürün ise dokunmatik ekranlı MacBook Air. HP ve Sony’dan sonra dokunmatik ekranlı diz üstü bilgisayar hazırlayan Apple, bu ürün için çalışsa da piyasaya çıkışı için tam bir tarih vermedi.  Dikkat çekmesi beklenen bir başka ürün ise otomobil kullanırken mesaj yazmayı önleyecek bir proje. Hazırlanan mekanizma ile şoförlerin mesajlaşmasının önüne geçilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *