Ankara Büyükşehir Belediyesinde FETÖ'nün iş bulma kurumu gibi çalışan Nuri Gündoğan kimdir?

Nurettin Veren CNN Türk’te katıldığı programda inanılmaz açıklamalarda bulundu. Yaptığı her açıklama ve anlattığı olaylar ilgi çekerken, Alevi imamı olarak bahsettiği Nuri Gündoğan kimdir? Ankara’da çalıştığını söylediği Nurettin Gündoğan şu an nerede?

Nurettin Veren FETÖ’den yıllar önce ayrılmış, FETÖ’nün üst düzey bilgilerini bilen biri olarak CNN Türk’de şok edici açıklamalarda bulundu. Anlattığı her olay izleyenleri şok ederken, Paralel Devlet Yapılanması’nın nerelere kadar sızdığını da gözler önüne serdi.

nuri-gundogan-feto

Ankara'da bulunan ANÇADER de ondan sorulur.. ANÇADER'de hafta sonları üst düzey büroklarla toplantı ve sohbetler düzenlediği de biliniyor.

Nurettin Veren PDY’nin her türlü yapılanmasını anlatırken Alevilerin de başına imam atadıklarını söyledi. Zamanında kimya öğretmeni olan Nuri Gündoğan’ın Tunceli’ye gidip orada imamlık yaptığını söyledi.  Nurettin Veren Nuri Gündoğan’dan behsederken şöyle dedi:  Nuri Gündoğan, hala belediye çalışanı mı bilmiyorum, atıldı mı, tutuklandı mı bilmiyorum. Eğer hala oradaysa Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e söylüyorum, onu orada barındırmayın. Tabi Melih Bey bu kişiyi bilmiyor da olabilir ama bunu açıklıyorum.”

NURİ GÖNDOĞAN KİMDİR?

Nuri Gündoğan ile ilgli geniş çaplı bir bilgiye sahip olmasak da Ankara’da yargıya taşınan bir olayda adını duymuştuk. Sabah’ın haberinde yer alan olay şöyle gerçekleşmişti:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Daire Başkanlığı görevinde bulunan ve FETÖ'nun Ankara'daki memurları sorumlusu olduğu iddia edilen Nuri Gündoğan'ın istifa dilekçesi EGO yetkilileri tarafından işleme konuldu.

Daire Başkanlığı görevinden alınarak Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü'ne uzman olarak atandı. İstifa ettiği göreve geri dönmek isteyen ve iradesi dışında böyle bir karar alındığını belirten Gündoğan, Büyükşehir Belediyesi'ne dava açtı. Davayı inceleyen Ankara 6. İdaresi Mahkemesi, " Davacının yaptığı görevin niteliği ve önemi dikkate alındığında, bu tür bir irade beyanının sonuçlarını bilerek ve isteyerek kabul ettiği ortadadır" diyerek Nuri Gündoğan'ın talebini reddetti.

İdare Mahkemesi'nin kararının ardından soluğu Danıştay'da alan Nuri Gündoğan, yürütmenin durdurulması talebinde bulundu. Eylül 2015 tarihinde davayı inceleyen Danıştay 5. Dairesi, oyçokluğu ile yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verdi. Aradan geçen ay sonra yani Aralık 2015'te yeniden toplanan Danıştay 5. Dairesi Başkanlığı, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin aldığı kararı iptal ederek oyçokluğu ile yürütmeyi durdurma kararı aldı.

DEFALARCA ABD'YE GİTTİ.. Kızı da ABD'de..

Danıştay'dan alınan kararın ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki daire başkanlığı görevine dönecek olan Nuri Gündoğan'ın Ankara'daki Paralel Yapı üyesi memurlardan sorumlu olduğu ve defalarca ABD'ye seyahat ettiği iddia edildi.”

******

Melih Gökçek'in bürokratını tehdit etmiş: 'Köpek gibi yalvaracaklar!'

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "15 Temmuz'dan bir iki gün önce bizim bir genel müdürümüzün yanına gelip, 'sizin boynunuza tasma takıp götüreceğim' diyor. Şu anda içeride. Emniyet tespit edip almış" demişti.

Gökçek’in bahsettiği memurun EGO’da 17-25 Aralık’a kadar daire başkanlığı yapan azılı FETÖ'cü Nuri Gündoğan olduğu ifade edilmişti.

Şu an tutuklu olan Nuri Gündoğan’ın, 15 Temmuz’daki hain girişimin öncesinde tehdit mesajı yolladığı ismin EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu olduğunu ortaya çıkmıştı, Balamir Gündoğdu  olayı doğrulamış ve şunları söylemişti:
“Bu şahsı zaten açığa almıştık. Teftiş Kurulu Başkanı’ma, 15 Temmuz’dan önce, “Köpek gibi yalvaracaklar, boyunlarına ip geçirecekler” diyerek niyetini belirtmişti. Bu olanlardan daha önceden haberi olmasa böyle bir şey der mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir