Altın sene sonuna kadar ralli yapacak

Compass Global Markets CEO'su Andrew Su, önümüzdeki 5 hafta içinde altın fiyatlarının Çarşamba günü işlem gördüğü ons başına 1,257 dolar seviyesinden yüzde 5 yükseleceğini öngördü.

altin sene sonuna kadar ralli yapacak Sene başından bu yana yüzde 25 değer kaybeden altın 1981 yılından bu yana olan en kötü performansını sergiledi. Altının kötü performansının ardından bir stratejist tarafından değerli metalin sene sonuna kadar yüzde 5 oranında ralli yapabileceği ifade edildi.

Compass Global Markets CEO'su Andrew Su, önümüzdeki 5 hafta içinde altın fiyatlarının Çarşamba günü işlem gördüğü ons başına 1,257 dolar seviyesinden yüzde 5 yükseleceğini öngördü.

Su ''Altın için sene sonu öngörümüz 1,320 dolar ve orta vadeli altın tahminimiz 1,450 dolar olarak gerçekleşiyor.

Bence 1,350 dolar seviyesi karşılaştırmalı olarak bakıldığında sene sonu için ılımlı bir hedef. Birkaç durum beni daha boğa düşünmeye itti. İlk olarak bir çok yatırımcı ve analistin sarı altın için ayı piyasasına işaret etmesi çok açık bir şekilde alım sinyali veriyor'' dedi.

Su ''Öte yandan, altın fiyatını yukarıya çekecek diğer bir boğa hareketi de, artan beklentilere rağmen Fed'in gelecek sene azaltıma başlamama kararı olacak'' diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir