Altın fiyatları ve dolar kuru yeni rekora

Altın fiyatlarında ve dolarda yükseliş sürüyor. İşte son Altın ve dolar fiyatları

Altın fiyatları ve dolar kuru yeni rekoraPiyasalarda gün başlangıcında dolar ve Altın Fiyatları nda yükseliş göze çarpıyor. Dolar tekrar 2 TL'yi geçip tarihi rekorunu yeniledi. Altın ise uluslararası piyasalarda ons başına 1400 doları geçti.

Piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın tahvil alım programını azaltma endişeleri devam ederken dolar TL karşısında değer kazanmaya devam ediyor.

Piyasaların kapanmasının ardından bankalararası piyasalarda 2 TL'nin üzerine çıkarak 2.0097 TL ile yeni tarihi rekor kırdı.

Dolar piyasa açılışında 09:40 itibariyle 2,0041 TL'den işlem görerek 2 TL üzerinde kalmaya devam ediyor.

ALTIN 1400 DOLARI GEÇTİ

Öte yandan dün akşam saatleri ile birlikte altında da yükseliş var. Altın dün gece uluslararası piyasalarda 1405 doları geçti. Altın 09:45 itibariyle 1399 dolardan işlem görüyor. Özellikle Mısır ve Suriye'de yaşanan çatışmaların şiddetlenmesiyle artan jeopolitik gerilimle birlikte altın talebinde de artış göze çarpıyor. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Suriye rejimini kimyasal silahlı saldırının kanıtlarını yok etmekle suçlamasının ardından altında da gece saatlerinde yükseliş yaşandı.

BORSA AÇILIŞTA DÜNKÜ KAZANCINI GERİ VERDİ

Öte yandan kurdaki oynaklık ve gösterge bono faizlerinin çift hanelerde seyretmeye devam etmesi borsayı da açılışta kötü etkiledi. Borsa güne ekside başlarken şu dakikalarda yüzde 1,67 kayıpla 67 bin 640 puandan seyrediyor. Borsa dün 68 bin puanın üstünde kapamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.