Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas: "Türkiye'ye seyahat uyarısını gözden geçiriyoruz"

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Funke Medya Grubu’na yaptığı açıklamada şu sıralar en çok Türkiye’ye seyahat uyarısını gözden geçirdiklerini söyledi. Tatil hazırlığı yapanlarda “Bugün seyahat uyarısı kalkabilir” beklentisi var.

Maas şöyle dedi: “Salgın halen geçmiş değil. Bu nedenle seyahat uyarısı konusunda deneyim yapma lüksümüz yok. Burada belirleyici unsur tatilcilerin güvenliği. Avrupa dışında bir durum değerlendirmesi daha da zor.

Buna rağmen sürekli verileri gözden geçiriyoruz. En çok da Türkiye’yi. İsveç ve Norveç’e seyahat uyarısını bu hafta kaldırdık. Buna karşılık seyahat uyarısı olan ülkeler listesine Lüksemburg’u geri aldık.”

Almanların tatilde eğlence mekânı olarak bilinen İspanya’nın Mallorca Adası’nda Alman turistlerin büyük gece partileri yaptığı görüntülerini eleştiren Bakan Maas, bunu sadece tehlikeli değil, aynı zamanda diğer tatilcilere karşı da saygısızlık olarak niteledi.

Tatil ülkelerinin aylarca turistlerin güvenli bir tatil yapabilmesi için hazırlık yaptığını vurgulayan Bakan Maas, bu kuralların insanların sağ salim tatilden dönebilmesi amacını taşıdığını kaydetti.

KAPIKULE Sınır Kapısı CANLI KAMERA Yayını

Korona krizinin Avrupa’da bazı ülkeleri kalbinden vurduğunu belirten Maas, özellikle bu ülkelere yardım etmek gerektiğini söyledi. Maas Brüksel’deki AB liderleri zirvesinin bu açıdan tarihi bir şans olduğunu vurguladı.

Alman Bakan Spahn: "Türkiye çok çaba harcıyor, biliyorum!"

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas: "Türkiye'ye seyahat uyarısını gözden geçiriyoruz"” üzerine bir düşünce

  1. Resmi YokGurbet Kuşu

    Bir o yana beyanat, bir buyana beyanat.. Pinpon topu gibi oynuyor Almanya gurbetçillerle..

    CESARET EDİP YOLA ÇIKAN TÜM ARKADAŞLAR, SORUNSUZ OLARAK TÜRKİYE’YE ULAŞIYOR. BU HABERLERİ DOSTLARIMIZDAN ALIYORUZ.. TABİİ Kİ KURALLARA UYMAK ŞART..
    GURBETÇİNİN GÖZÜNÜ KORKUTUYORLAR YOLA ÇIKMAYALIM DİYE..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir