Alın size Siyasi ayak.. Meraklısına perhiz ve lahana turşusu..

FETÖ’nün siyasi ayağı, CIA ajanı Enver Altaylı iddianamesinden çıktı. Altaylı’nın, darbe sürecinde #Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Rasim Bölücek ile bin’in üzerinde görüşme yaptığı tespit edildi. Kılıçdaroğlu’nun ağzına sakız olan “kontrollü darbe” söyleminin de bir CIA üretimi olduğu anlaşıldı.

rasim bolucek'in gizli gorusmeleri ortaya ciktiFETÖ’nün CIA ile bağlantısını kuran eski MİT’çi Enver Altaylı hakkında “Casusluk ve örgüt yöneticiliği” suçundan düzenlenen hazırlanan iddianameden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Rasim Bölücek çıktı. 2017 Ağustos’tan bu yana tutuklu olan Enver Altaylı’nın,

15 Temmuz darbe girişimindeki rolü, CIA temsilcileri, FETÖ’nün kritik isimleri ile CHP içerisindeki FETÖ’cü danışmanla irtibatı başta olmak üzere tüm kirli ilişkileri Ankara Başsavcılığı’nun hazırladığı iddianamede deşifre edildi.

DARBEYE HAZIRLIK RAPORU

İddianameye göre, Altaylı’dan ele geçirilen dijitallerde, Türkiye’yi uluslararası alanda hedefe koymaya çalışan birçok özel ve istihbari bilgiler, raporlar ile Altaylı’nn CIA görevlileriyle çekilmiş fotoğrafları bulundu. Belgelerle, şüpheli Altaylı’nın, 15 Temmuz darbe girişimine gidilen süreçte bir rapor hazırladığı ortaya çıktı. 18 Şubat 2016 tarihli rapor ve notlara göre, Altaylı, tıpkı 1970’li yıllarda olduğu gibi kargaşa ortamına hazırlık yaptı, Türkiye’de iç karışıklık oluşturulması ve askeri darbe ortamı hazırlamak amaçlı destabilizasyon faaliyeti yürütülmesine ilişkin görüş ve önerileri sıraladı.

O RAPOR ALTAYLI’DAN MI ÇIKTI

Altaylı’nın dijitaller verilerinden, 15 Temmuz darbe girişiminin “kontrollü darbe” olduğu yönünde çeşitli propaganda raporları çıktı. Altaylı’nın bu raporları, ABD’li bazı üst yöneticiler ile birlikte ABD yönetimine etki edebilecek bazı şahıslara ulaştırılmasına yönelik girişimlerde bulunduğu belirlendi. Raporlardan birisinin, FETÖ’nün dünya kamuoyunda algı oluşturmak için kurduğu Stockholm Center For Freedom isimli kuruluş tarafından servis edilen, “A Search For Truth 15 July 2016 of Turkey (Gerçeğin Peşinde)” olduğu anlaşıldı.

ALTAYLI’NIN KATKISINDAN GEÇTİ

Darbeci askerler için “muhalifler” söyleminin kullanıldığı, “kontrollü darbe” söyleminin özellikle vurgulandığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterildiği söz konusu FETÖ raporunun ilk olarak internet ortamına giriş tarihinin 16 Mayıs 2017 olduğu tespit edildi. Ancak raporu içeren word dosyasının, Altaylı’nın bilgisayarında 28 Nisan 2017 günü saat 17.52’de oluşturulduğu anlaşıldı. Rapor henüz internette yayınlanmadan önce Altaylı’nın bilgisayarında olduğuna dikkat çekilen iddianamede, şüphelinin raporun hazırlanmasına katkı sağladığı değerlendirmesi yer aldı.

BİNDEN FAZLA İRTİBAT

İddianamede bağlantılarına da yer verilen Altaylı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olduğu belirtilen Rasim Bölücek ile de irtibatlı olduğu ortaya çıktı. Buna göre, Altaylı, Kılıçdaroğlu’nun kritik kararları almasında etkili isimlerden biri olduğu ve CHP tarafından sıkça dile getirilen “kontrollü darbe” ifadesinin mucidi olduğu basına yansıyan Bölücek ile ABD numarasının da aralarında bulunduğu farklı numaralarla binin üzerinde görüşme gerçekleştirdi.

KRİPTOLU HABERLEŞME

“CHP’nin akıl hocası” olan Bölücek ile Altaylı arasında “0” saniyelik görüşme/çağrı bırakma olayının yoğun olduğu da tespit edildi. İddianamede, bu durum, aralarında farklı bir iletişim yoluna geçmek için geliştirilen bir metot olduğu değerlendirildi. Görüşme trafiği, “Kılıçdaroğlu darbeyi biliyor muydu?” sorusunu da akıllara getirdi.

ABD’ye yerleşti

Altaylı ile yoğun irtibatı akıllarda soru işareti bırakan Bölücek, hala Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak görev yapıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ABD’ye gittiği ve burada yaşamaya başladığı belirtilen Bölücek’in, 31 Mart yerel seçimlerin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından, belediyenin konut, altyapı, üstyapı, yol ve köprü yapan Metropol AŞ isimli şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirildiği kaydedildi.

15 Temmuz’da ne konuştunuz?

Genelde yurt dışında bulunan şüpheli Altaylı’nın 15 Temmuz darbe girişiminden iki gün önce Ankara’ya geldiği anlaşıldı. 15 Temmuz günü Çankaya Turan Güneş Bulvarı üzerindeki evinde olduğunu söyleyen ve “15 Temmuz öncesinde Ankara’ya gelmemin nedeni dostlarımı ziyaret maksatlıydı” iddiasında bulunan Altaylı’ya, darbe girişimi günü kim ya da kimlerle görüştüğü de soruldu. Altaylı, 15 Temmuz gecesi “ahbabım” dediği Rasim Bölücek ile de görüştüğünü söylemesi de dikkat çekti. Altaylı’nın 15 Temmuz gecesi Bölücek ile ne görüştüğü ise merak konusu oldu.

Gülen’le görüşmek istedi

İddianamede yer alan bilgilere göre, şüpheli Enver Altaylı, Rasim Bölücek ve Bölücek’in telefon rehberinde ‘Sakir Sen’ diye kayıtlı FETÖ mensubuyla ABD’nin New York eyaletinde görüşme planladı. Bölücek ile ismi Şakir Şen olduğu değerlendirilen kişi arasındaki mesajlaşma içeriğini gösteren ekran fotoğrafı da Altaylı’nın telefonundan çıktı. Mesaj içerikleri üzerinde yapılan incelemeyle, Bölücek’in, elebaşı Gülen veya o gruptan birisi ile görüşmek için talepte bulunduğu anlaşıldı. Şakir Şen’in, mesajında, “Kendileri çok ciddi grip olmuş, kabul edemedi maalesef. Doktorlar kimseyle görüşmesine müsaade etmiyor. Ben ise hareketle meseleyi çözmeye çalışıyorum” dediği belirtilirken, mesajdaki doktorlardan FETÖ elebaşı Gülen’in etrafındaki doktorların tasvir edildiği, dolayısıyla Bölücek’in görüşmek istediği kişinin örgüt lideri olduğunun değerlendirildiği aktarıldı.

İŞTE O YAZIŞMA

2016 sonu ya da 2017 başında gerçekleştiği tahmin edilen Rasim Gölücek ve Şakir Şen arasındaki o mesajlaşma şöyle:
- Rasim Bölücek: Abi hangi bölgedesiniz? Bugün hacıbey bekliyor.
- Şakir Şen: Abi ne zaman olabilir?
- R.B: Ben hazırım çıkmaya.
- Ş.Ş.: Görüşmeyi nerde yapalım demiştik.
- R.B.: Evine gidelim. En uygunu o.
- Ş.Ş.: Çok özür dilerim abi, bugün hesap etmediğim çok önemli bir durum ortaya çıktı. Ama bu görüşmeyi salı gününe alma imkanımız var mı?
- R.B.: Ben gidiyorum o halde, sizden haber bekliyorum.
- Ş.Ş.: Tamam inş.
- R.B.: Hacıbey üçlü görüşmemiz çok önemli dedi. Hemen çıkıp New York’a gelebilecek ve gece burada kalabilecek durumda. Cevabınızı bekliyorum. Saygılar.
- Ş.Ş.: Abi ayıp olmazsa NY’da gece görüşelim.
- R.B.: Eyvallah

İsrail’e gönderdi

Altaylı, Haziran 2017 ayı sonunda FETÖ mensubu eski askerler tarafından hazırlanan “Erdoğan ve Türkiye’nin Dönüşümü” başlıklı propaganda metninin Almanya ve İsrail’de üst düzey yöneticilere iletilmesi amacıyla İsrailli Profesör Dr. Amatzia Baram’a gönderilmesini sağladı.

Danışmanları kullandı

Altaylı’nın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e gönderdiği bir mektubunda, şikayet ettiği emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “yakınlaştığı ve görüştüğünü” anlattığına dikkat çekilirken, şüphelinin o dönemlerde, “Türk sivil-asker bürokrasiyi ve Türk siyasetini yönlendirme niteliğine sahip usta bir oyun kurucu olduğunu gösterdiği” belirtildi. Ayrıca iddianamede, Altaylı’nın, bazı siyasi parti genel başkanlarının FETÖ mensubu olduğu tespit edilen danışmanları aracılığıyla bu partilere etki etme faaliyetinde bulunduğu vurgulandı.

Erdoğan raporu da hazırladı!

İddianameye göre, Altaylı, alelade bir ilişkisinin bulunmadığı açık olan FETÖ’nün amaçlarını bizatihi oluşturdu ve bu amaçlar etrafında dünya kamuoyunu etkilemeye çalıştı. Yine iddianamedeki bilgilere göre, ABD’de en üst düzeyde kabul gören ve elini kolunu sallayarak BM Genel Kurulu’na binasına girebilen Altaylı, dünya kamuoyunda Türkiye aleyhtarı etkili tüm kişi ve kuruluşlarla son derece rahatlıkla görüşebiliyor. Şüpheli Altaylı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kendi istihbarat kaynaklarını kullanarak bilgi topladığı, bu bilgileri de raporlaştırdığı ortaya çıkarıldı. Altaylı’nın bilgisayarında ele geçirilen ve oluşturma tarihi 21 Kasım 2016 olarak belirlenen yazı içeriğinde, Altaylı, “Kendi istihbarat kaynaklarım vasıtasıyla yakın takibimde olan Erdoğan’ın” ifadesini kullandığı belirlendi.

****************

İhanetin böylesi..

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, eski MİT’çi Enver Altaylı, damadı Metin Can Yılmaz, eski MİT personeli Mehmet Barıner ve Seda Chamatzoglou hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. İddianameye göre Enver Altaylı, FETÖ’nün tepe yöneticileriyle irtibatlıydı. FETÖ’nün Türkiye sorumlusu firari Mustafa Özcan ile 17-25 Aralık 2013 operasyonları sonrasında defalarca görüştü.

İLGİNÇ BELGELER

15 Temmuz darbe girişiminden iki gün önce FETÖ’nün ABD’deki Uzakdoğu İmamı Hüseyin Kara ile görüştü. Altaylı’da pek çok dijital materyal, birçok özel ve istihbari bilgiler ve raporlar de ele geçti. Ele geçen bu belgeler arasında Altaylı’nın CIA görevlileri, bazı uluslararası kişilerle çektirdiği fotoğrafları da var. ‘Operasyon’ amacı taşıyan raporlar da bu belgeler arasında.

AMAÇ BAMBAŞKA

İddianamede Enver Altaylı’da ele geçen bir raporla ilgili olarak şöyle denildi: “Bir askeri darbe ortamı hazırlamak amaçlı destabilizasyon faaliyeti yürütülmesi gerektiğine dair 18 Şubat 2016 tarihli rapor ve notların bulunduğu, 18 Şubat 2016 kayıt tarihli notta açıkça ‘Devlete ve devlet yönetimine karşı adım-adım ve planlı olarak kamuoyunu yaratmak ve miting hazırlıklarını yapmak, bu arada da, bizimle işbirliği içinde olan, İçişleri Bakanlığı (polisin) bünyesindeki ajanlarımızı kullanarak, önümüzdeki dönemde mitinglerde ve gösterilerde, polise maksimum yetki vererek, aşırı kaba kuvvet kullanmasını temin etmek, böylece milletin ve en önemlisi gençlerin, devlete ve polisine karşı öfkesini artırmak’ şeklinde ifadeler bulunuyor.”

ABD YÖNETİMİNİ ETKİLEMEK İSTEDİ

ENVER Altaylı’da ele geçirilen dijitallerde, 15 Temmuz darbe girişiminin ‘kontrollü darbe’ olduğu yönünde çeşitli propaganda raporları da tespit edildi. İddianameye göre Altaylı bu raporları, ABD’li bazı üst yöneticilerle, ABD yönetimine etki edebilecek bazı şahıslara ulaştırmaya çalıştı. Bu raporlardan birisinin FETÖ’nün dünya kamuoyunda algı oluşturmak için kurduğu Stockholm Center For Freedom isimli kuruluş tarafından servis edilen, ‘A SEARCH FOR TRUTH 15 July 2016 of Turkey (Gerçeğin Peşinde)’ olduğu belirlendi.

TÜRKİYE’DE DE AYNI STRATEJİ

ENVER Ataylı’nın, CIA Türkiye masası şeflerinden Ruzi Nazar ve Duane Clariddge ile ilişkilerine de iddianamede dikkat çekilmiş. ABD’nin kontrolünde olmayan ülkeleri askeri müdahale ya da işgale hazır hale getirme stratejisini ustalıkla uygulayan Clariddge ile birlikte çalışan Altaylı, aynı yöntemi Türkiye’de uygulamış.

HAZIRLAYIP SERVİS ETTİ

İDDİANAMEYE göre raporlarda darbeci askerler için ‘muhalif’ denilmiş, ‘kontrollü darbe’ ifadesi kullanılmış, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef gösterilmiş. Bu yöndeki rapor Altaylı’nın bilgisayarında 28 Nisan 2017 günü saat 17.52’de oluşturulup, internet ortamına servis edilmiş.

FETÖ’YE MEKTUP YAZIP ‘FELAKET OLUR’ DEMİŞ

Enver Altaylı’nın FETÖ elebaşı Gülen’e yazdığı mektuplar da iddianamede yer aldı. Altaylı bu mektuplarda, Ergenekon sanığı olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile Silivri Cezaevi’nde ölen MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nu Gülen’e şikayet ediyor.

KAŞİF Kozinoğlu’nun MİT Müsteşarı veya müsteşar yardımcısı olmaya çalıştığını, o da olmaz ise operasyon daire başkanı olmak için çaba harcadığını iddia eden Enver Altaylı, “Eğer böyle bir şey olursa Allah memleketi, devleti, Fethullah Hoca Efendi’yi, cemaatin önde gelenlerini korusun. Bu bir felaket olur” diyor.

‘SİZE MENFİ BAKIYOR’

Altaylı, FETÖ’ye yazdığı bir başka mektubunda ise İlker Başbuğ için şöyle diyor: “Yeni Genelkurmay Başkanı’nın zatıalinize ve yapılan hizmetlere bakışı son derece menfidir. Yeni görevine başlar başlamaz bazı generallerin yakın takip ve dinlemeye alınmaları konusunda verdiği talimat son derece üzücüdür. Bu yedi generalin izlemeye alınmalarının gerekçesi zatı alilerinize taraftar oldukları iddiasıdır. Ancak ben hakikatin şu olduğu kanaatindeyim; Herhalde bunlar inanç sahibi ve yakın çevrelerinde şahsınız ve hizmetler hakkında müspet mütalaalarda bulunan kimselerdir. Ancak burada dikkati çeken durum; 20 MİT görevlisi ve yedi generalin aynı zamanda, aynı muameleye maruz kalmalarıdır.”

*************

#kılıçdaroğlu, KONTROLLÜ DARBE lafını kimden öğrendi?

Pensilvanya maymunu hain Fetullah Gülen'in MİT'te GÖREVLİ sadık köpeklerinden ENVER ALTAYLI’nın bilgisayarında 28 Nisan 2017 günü saat 17.52’de KONTROLLÜ DARBE paylaşımı oluşturulup, internet ortamına servis edildiği belirlendiğine ve ertesi günden itibaren #KemalKılıçdaroğlu 'nun #KONTROLLÜ_DARBE söylemleriyle dolaşması başlaması, gerçekten enteresan..

Kimmiş FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞININ BAŞI?
Kimmiş bu ülkeye ihanet eden 1 numara?
Kimmiş içerde ve dışarda TÜRKİYE'yi batırmaya çalışan düşman?

Atatürkçü, ulusalcı olan CHP'li vatandaş oy verirken bunları iyi düşünmeli..

ALIN SİZE SİYASİ AYAKLAR...

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *