AK Parti'den Soylu: "Cüneyt Özdemir ZİBİDİ'nin tekidir"

Radikal yazarı gazeteci Cüneyt Özdemir'in blogger yazarı gözlemlerini köşesine taşıyarak AK Parti'nin İstanbul mitingine katılanları küçük gördüğü yazısına tepki dinmiyor. Özdemir'e en ağır tepki ise Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu: Özdemir zibidinin tekidir!

ak parti'den cuneyt ozdemir'e buyuk tepki!

AK Parti'nin geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdiği İstanbul mitingine katılan ve kendisini 'mitingde bir çapulcu' olarak tanımlayan blog yazarı Tekin Özlap'ın gözlemlerini köşesine taşıyan Radikal yazarı gazeteci Cüneyt Özdemir'e büyük bir tepki var. AK Parti seçmenine ağır hakaretlerde bulunan yazı nedeniyle kamuoyundan ve meslektaşlarından tepki alan Özdemir'e AK Parti'den de ağır sözler geldi.

Haber 7'ye konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan Cüneyt Özdemir'i sert bir dille eleştirdi.

"ZİBİDİNİN BİRİDİR!"

Yıllarca halkın aşağılandığını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Cüneyt Özdemir zibidinin biridir. Halkı aşağılamaya çalışan adamın kendisi aşağılıktır. Bunlar dün bidon kafalı dediler, bunlar dün göbeğini taşıyan adam dediler. Menderes zamanında Haso dediler ve aşağıladılar. Bunların uzantıları hala bu hakaretleri yapmaya devam ediyor. Yıllarca halkı aşağıladılar. Milletin idaresine ve demokrasiye saygı göstermediler. Milleti de milletin seçtiğini de küçük gördüler. Cüneyt Özdemir bunların uzantılarıdır. Cüneyt Özdemir zibidinin tekidir" diye konuştu.

ANCAK VERİLEN TALİMATLARI YERİNE GETİRİRLER

Bu yazarların fildişi kulelerde millete ahkam kestiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, "Milletimizi sözümona aşağılamaya çalışan bu aymazlar, AK Parti'nin mitinglerindeki kalabalıktan o kadar rahatsız olmuşlar ki kendi köşelerini AK Parti seçmenine hakarete ayırmışlar. AK Parti'nin mitinglerine milyonlarca insan kendi rızasıyla, ülke ve millet sevgisiyle geliyor. Zira o "Beslenemedikleri için boyu benden kısa olanlar" dediklerinizin aklı ve feraseti sizden çok uzun. Onlar ülkesi ve milletine sahip çıkmak için bu mitinglere katılıyor. Siz bu gönüllülüğü anlayamazsınız. Zira siz, o medya patronlarınızın size verdiği talimatları yerine getirip fildişi kulelerde millete ahkam kesmeyi bilirsiniz. Bu aziz milleti aşağılamaya çalışarak ancak kendinizi küçültürsünüz. Artık 30 Mart sonrası yine pişkin bir şekilde ekran karşısına çıkıp "Millet oyunu kömüre, makarnaya sattı" diyerek utanmadan milleti aşağılamaya devam ederler" dedi.

ERDOĞAN DA DAHİL BİZ O HALKIN ÇOCUKLARIYIZ

Özdemir'in yazısını 'aşağılık' olarak yorumlayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, "Bu yazı 'göbeğini kaşıyan adam' yaklaşımından bin kat daha aşağılık bir yaklaşımdır. Bu halkın çocuklarını hiç kimsenin aşağılamaya hakkı yok. Bu kibirli yaklaşım 30 Mart'ta bir kez daha hayal kırıklığına uğrayacak. Biz bu aşağılanan, horlanan insanların partisiyiz. Cüneyt Özdemirler'in efendileri istemese bile ülkenin kaderini bu horlanan, dışlanan insanlar belirleyecektir. Kendisini özür dilemeye çağırmıyorum. Kendisine layık olan bir insanı neden özür dilemeye çağırayım ki? Özür dilemeyi bile Özdemirler'e atfedilen bir paya olarak görüyorum. Sanki çok itibarlı, çok değerli insanlar mı ki özür dileyince itibarlarına kavuşacaklar? Ben ona özür dile demek yerine halkın çocuklarını 30 Mart'ta sandıkta göreve çağırıyorum. Bunları sandığa gömün diyorum. Recep Tayyip Erdoğan da dahil hepimiz o aşağıladıkları halkın çocuklarıyız. Biz halkımızdan gurur duyuyoruz. Terbiyesizliklerin hesabı sorulacaktı" dedi.

"BU TİPİK BİR CHP SENDROMUDUR"

"Biz bunları sosyal darwinizmden tanırız" diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise, "Özellikle 1930'ların sonunda Türkiye'yi ele geçiren sosyal darwinizmin millete baktığı gibi bakılan bir bakış açısıdır bu. Biz bunları çok partili sistemle 'meclisi hasolar hüsolar dolduracak' sözlerinden tanırız. Biz bu cümleleri aristokratlıktan tanırız. Dolayısıyla bu aklın milletimizi küçümseyen bakış açısına şaşırmamız gerek. Bu tipik bir CHP sendromudur. Eğer onların istediklerine evet derseniz varsanız, yok derseniz yoksunuz. Ama AK Parti ile bu dönemler geçti artık. Burada iktidar olan milletin kendisidir. Dolayısıyla kaybettiklerini bildikleri için 2 milyon 300 bin seçmenin Yenikapı'da yeni bir kapı açtığı gün bunlardan başka cümleler beklemek anlamsız olur. Bunlardan başka ne beklenir ki?" ifadelerini kullandı.

İNSANLARI AŞAĞILAMA PSİKOLOJİSİNE SAHİP OLANLAR...

Geçmişten örnek veren AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan da konunun insanları aşağılama psikolojisinden geldiğini söyledi. Turan, "Gerek Cüneyt Özdemir'in ve blog yazarı malum kişinin sahip olduğu tavır 1950'den beri millete nasıl bakıldığının göstergesi. Dağdaki çobanla kendi oyunun eşit olmasına anlam vermeyenlerle, memleketin kaderinin belirlenmesinde en önemli göstergelerden biri olan "oy"un bir paket makarnayla belirlendiğini düşünmek toplumu okuyamamaya yol açan bir zihniyet problemidir. İçinde yaşadıkları topluma tepeden bakan bazı kesimler çok iyi edebiyat yapabilirler ancak "görmezden geldikleri" ya da "konuşmaktan sıkıldıkları" insanlar hakkında sadece mesnetsiz yazılar kaleme alırlar ama anlayamazlar. Pek ummasak da en zararlı ideoloji olan insanları aşağılama psikolojisine sahip olanların bir an önce makul tavrı benimsemelerini ve milletimizle kaynaşma yolunu seçmeleri en büyük temennimiz" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir