Acun, Yıldız Teknik'in gençlerine öyle bir laf etti ki!

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde 'Yılın Yıldız'ları törenine katılan Acun Ilıcalı, salondakilere kahkahalar attırdı...

acun'un konusmasi yildiz'i kirdi gecirdi

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Yılın Yıldızları’ ödül töreni sanat, spor, ekonomi ve siyaset dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi. 5 bin öğrencinin oylarıyla yılın ‘EN’lerini belirleyen ödüller, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Ilıcalı, salondakileri kahkahaya boğdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen Yılın Yıldızları Ödül Töreni, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geceye 5 bin Yıldızlı öğrencinin oylarıyla ‘2015 Yılının En İyileri’ olarak belirlenen iş, medya ve sanat dünyasından ünlü isimler katıldı.

2015’İN ENLERİ 32 KATEGORİDE ÖDÜL ALDI

Türkiye’nin En Prestijli Öğrenci Ödül Töreni olarak anılan ve Marka Tescil Belgesi ile tescillenen ödül törenine 600 Yıldızlı öğrenci ve çok sayıda davetli katıldı. Törende yılın erkek sanatçısı, kadın sanatçısı, müzik grubu ile birlikte iş adamı, iş kadını, kadın sinema oyuncusu, erkek sinema oyuncusu, en iyi Ekonomist, şirket, köşe yazarı, yazar ve tiyatro oyunu gibi toplam 32 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Ödül töreni öncesinde konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, “Bizim yaşadığımız bu coğrafya da yüzlerce ırk yaşıyor. Biz mazlum olan insanları içimize alıp onlarla sevgi bağı kurduk. Onlarla olan bağlarımızı güçlendirip onlarla olan bağlantımızı dünyaya duyuracağız. Sizlerden istediğimiz de bu gibi çalışmalar. Kendi sektöründe ünlü olan arkadaşlarımız var. Sizlerde kendi alanınızda başarı gösterirseniz, bu ülke ayakta dururken, tarihi misyonu gereği mazlumun ve mağdurun yanında da durur. Onun için çok çalışmamız gerekir” diye konuştu.

Tanem Sivar’ın sunuculuğunu yaptığı gecede En İyi Erkek Şarkıcı ödülünü alan Mabel Matiz seslendirdiği ‘Sarışın’ isimli şarkısıyla izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Şarkıcı Gülçin Ergül ise sahnelediği performansıyla salonu dolduranlara eğlenceli anlar yaşattı.

ACUN’UN KONUŞMASI SALONDAKİLERİ KAHKAYA BOĞDU

Gecede En Beğenilen Televizyon Kanalı seçilen TV8 kanalı adına ödülü kanalın sahibi Acun Ilıcalı aldı. Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Ilıcalı, “Hayatta bir kere ben şu olacağım diyerek hayallerinizin peşinde koşmayın, çünkü olmuyor. Bırakın hayat sizi ileriye götürsün. Şimdi 20 yaşındasınız, o yüzden kurduğunuz hayaller doğru hayaller değil. Benim babam bana Üniversiteye gidereceksin demişti, ama mezun olacaksın dememişti” şeklinde konuştu. Ilıcalı’nın konuşması ve öğrencilere tavsiyesi salonda bulunan katılımcıları kahkahaya boğdu.

2015 YILIN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNE LAYIK GÖRÜLEN İSİMLER İSE ŞÖYLE OLDU;

En Beğenilen İş Kadını Güler Sabancı, En Beğenilen İş Adamı Murat Ülker, En Beğenilen Erkek Şarkıcı Mabel Matiz, En Beğenilen Kadın Şarkıcı Sıla, En Beğenilen Müzik Grubu Athena, En Beğenilen Ekonomisti Cüneyt Başaran, En Beğenilen Erkek Tiyatro Oyuncusu Mert Fırat, En Beğenilen Kadın Tiyatro Oyuncu Aslı Enver, En Beğenilen Tiyatro Oyunu Guguk Kuşu, En Beğenilen Sinema Filmi Bana Masal Unlatma, En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu Burak Özçivit, En Beğenilen Kadın Sinema Oyuncusu Fahriye Evcen, En Beğenilen Dizi Filmi Diriliş Ertuğrul, En Beğenilen Erkek Dizi Film Oyuncusu Barış Arduç, En Beğenilen Kadın Dizi Film Oyuncusu Elçin Nangu, En Beğenilen Show Programı Güldür Güldür Show, En Beğenilen Spor Programı Yüzde 100 Futbol, En Beğenilen Sabah Haber Programı İrfan Değirmenci ile Günaydın, En Beğenilen Haber Spikeri Nazlı Çelik, En Beğenilen Kültür Sanat Programı Güneri Cıvaoğlu ile Şeffaf Oda, En Beğenilen TV kanalı TV8, En Beğenilen Şirket Koç Holding, En Beğenilen Reklam Filmi Hopi - Boyner, En Beğenilen Gazete Hürriyet, En Beğenilen Yazar Zülfü Livaneli, En Beğenilen Dergi Natıonal Geographıc, En Beğenilen Köşe Yazarı Yılmaz Özdil, En Beğenilen Sosyal Sorumluluk Projesi Darüşşafaka - Olmasa Da Olur, En Beğenilen Sivil Toplum Kuruluşu TSK Mehmetçik Vakfı, En Beğenilen Radyo Kanalı Power Fm, En Beğenilen Radyo Programı Matrax oldu.

REKTÖRLÜK ÖZEL ÖDÜLLERİ BELEDİYE BAŞKANLARINA GİTTİ

Gecede Belediye Başkanları da ödül aldı. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bakırköy Belediye Başkanı Operatör Doktor Bülent Kerimoğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen YTÜ Rektörlük Özel Ödülüne layık görüldü.

Ödülü alan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, “Hakikaten olağan üstü ve Türkiye’nin en önemli bilim yuvasında, Türkiye’nin en dinamik öğrencilerinin layık gördüğü ödülü alacağız. Bundan dolayı çok mutluyum ve gurur duyuyorum. Şimdiye kadar birçok ödül aldım ama Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin şahsıma böyle bir ödül vermelerinden dolayı ayrıca gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir