ABD için yeni kıyamet senaryosu

FED'in QE'leri bitirmesi ile birlikte 2008'den daha kötü bir krize girileceğini belirten Peter Schiff, hasarın büyük olacağı uyarısı yaptı.

ABD için yeni kıyamet senaryosu

FED’in tahvil alımlarının ne zaman sınırlayacağı noktasında farklı görüşler piyasaların ilgisini çekerken çekmesi ile birlikte piyasaların bu durumdan çok memnun olmayacağı son günlerde yaşana düşüşler ile ortaya konuldu.

Dün gelen ABD verilerinde beklentilerin karşılanmaması Haziran toplantılarında adım atılacak diyen kesimin şimdilik yanıldığı algısını güçlendirirken dün ABD tarafında yükselişler hakimdi.

Piyasalarında yakın takibindeki isimlerden Euro Pacific Capital’in patronu Peter Schiff, kıyamet günü senaryolarını paylaştı. FED’in QE’yi durmaması ve mortgage ve hazine tahvillerinde satışların başlayacağını dile getiren Schiff, resesyonun yeniden tetikleneceğini belirttir.  Bilançodaki dengesinin değişmesi ile kur krizinin de kapılarının aralanacağını dile getiren Schiff, krizin 2008’den daha kötü olacağından yüzde 100 emin olduğunu belirtti.

ABD ekonomisinin iyileşmesinin duracağını belirten Pacific Capital kurucusu, ABD ekonomisinin toparlanmasının yükselen varlık fiyatları üzerine kurulu olduğuna dikkat çekti.

Varlık fiyatlarının düşük faizler ile yükseldiğini dile getiren Schiff, faizlerin yeniden yükselmesi ile varlık fiyatlarının da eskiye döneceğini savundu.

Karamsar dördüncü çeyrek büyüme rakamları sonrasında ilk çeyrekte yüzde 2.4’lük büyümenin yeninden çözüleceğini dile getiren Schiff, gelirlerin ve tasarrufların tükendiğine dikkat çekti. Bunun iyi bir gösterge olmadığını dile getiren Peter Schiff, her şeyin fiyatının yükseleceğini dile getirdi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.