ABD hisse senetleri ters rüzgar ile karşı karşıya

Credit Suisse, ABD hisse senetlerinin gelecek yıl global benzerlerinin gerisinde kalmasını bekliyor

abd hisse senetleri ters ruzgar ile karsi karsiyaCredit Suisse'e göre ABD hisse senetleri ironik bir ters rüzgar ile karşı karşıya ve ABD ekonomisinde, global ekonomide büyümenin toparlanması halinde ABD hisse senetleri gelecek yıl global benzerlerinin gerisinde bir performans gösterecekler. 
    
ABD ekonomisinin gelecek yıl yüzde 2.6 büyümesini bekleyen ve bu tahmin için risklerin yukarı yönlü olduğunu belirten Credit Suisse, bu güçlü büyüme beklentisine rağmen ABD hisse senetleri için 'ağırlığını azalt' tavsiyesinde bulunmasına neden olarak ise ABD hisse senedi piyasasının defansif bir piyasa olmasını gösterdi. 
    
Kriz dönemlerinde yatırımcıların ABD hisse senedi piyasalarının güvenli liman olarak gördüklerini, ABD finans dışı hisse senetlerinin global piyasalara göre fiyat/defter değeri üzerinde yüzde 47 primli olduklarını belirten Credit Suisse, tarihi ortalamanın yüzde 30 olduğunu hatırlattı. 
    
Credit Suisse, "Bu bize ABD piyasasının hala göreceli bir 'güvenli liman' primi ile işlem gördüğünü gösteriyor. Biz, makroekonomik belirsizlik düşmeye devam ettikçe bu primin ABD hisse senetlerini terk etmesini bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *