ABD Heyetinden Vali'ye ziyaret!

ABD’nin Arkansas Eyalet Senatörü Ronald Caldwell, Arkansas Eyalet Milletvekili George Mcgıll ve beraberindekiler, Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

ABD Heyetinden Vali'ye ziyaret!

Samsun'un kardeş şehri olan Little Rock şehrinin başkentlik yaptığı Arkansas Eyaleti'nin Senatörü Ronald Caldwell ziyarette bir konuşma yaparak, ''Samsun'da olmaktan oldukça memnunuz. Samsun'u çok büyük ve çok güzel bir şehir olarak gördük. Bizleri kabul ettiğiniz ve göstermiş olduğunuz misafirperverlik için size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmada, “Samsun, Türkiye'nin önemli şehirlerinden birisidir. Nüfus itibari ile baktığımızda 1 milyon 252 bin nüfusu olan bir kenttir. Samsun karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolunun kesiştiği önemli ulaşım akslarına sahip bir kenttir. Bu sebeple biz önümüzdeki süreçte Samsun'u lojistik merkez haline getirmeyi hedefliyoruz.

Samsun'un dünya ticaretinde önemli noktalarından biri olması yönünde yaptığımız önemli çalışmalarımız vardır. Samsun önemli bir tarımsal potansiyele sahip bir kenttir.

Samsun, Çarşamba ve Bafra Ovaları gibi iki önemli tarımsal ovaya sahip bir şehirdir. Samsun aynı zamanda kültürel ve doğal güzellikleri içinde barındıran bir kenttir.

Samsun turizm açısından önemli değerlere sahiptir. Samsun ilçeleri ile beraber gezip görmeye değer çok güzel turistik, kültürel ve doğal güzellikleri olan yerlere sahiptir” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Aksoy, ABD'li konuklarına Samsun'u tanıtıcı kitap, broşür ve çeşitli hediyeler verdi. Konuk heyet de Vali Aksoy'a çeşitli hediyeler takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir