ABD bankalarında ilginç yasak

ABD Bankaları son günlerde artış gösteren soygunlar nedeniyle müşterilerini bankaya güneş gözlükleriyle girmemeleri konusunda uyardı.

ABD bankalarında ilginç yasak

ABD'de son yıllarda artan Banka soygunları, bu ülkede faliyet gösteren bankaların kendi güvenliklerini sağlamak konusunda yeni çözümler arayışına soktu. Washington eyaletinde başlatılan yeni uygulama ile banka kapılarına yapıştırılan uyarı levhalarında "Güneş gözlüğünü çıkarmadan bankaya giren müşterilerin potansiyel soyguncu muamelesi gorebileceği" konusunda uyarılmaya başlandı.

Güneş gözlüğü takmanın "kimlik gizleme amacı" taşıyabileceği ve şimdiye kadar gerçekleşmiş tüm soygunlarda, soyguncuların güneş gözlüğü kullandığından yola çıkan yetkililer, bu sebeple ABD'de güneş gözlüğü ile bankaya girmenin şüpheli davranış sınıfına alınmasına yol açtıgını belirtiyor.

Banka çalışanlarının güneş gözlüğü ile içeri giren müşterilerden tedirgin olduğunu ve her an bir soygunla karşı karşıya kalma korkusu yasadıklarını belirten yetkililer, başlatılan bu yeni uygulamanın yerinde ve isabetli bir karar oldugunu söyledi.

ABD'nin birçok eyaletinde başlatılan bu uygulama ile ABD vatandaşları artık bankaya girmeden, önce kapıda güneş gözlüklerini çıkarmak zorunda kalıyor.

Yeni uygulama karşısında Bankaların giriş kapısına yapıştırılan "Banka personelinin güvenliği için güneş gözlüğünüzü çıkarınız" yazılı tabelalarla müşterilerin bankaya güneş gözlüğüyle girmemeleri konusunda uyarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 50 = 52