ABD 6 gözlem noktasından çekiliyor, Teröristler gitmeyin diye yalvarıyor

ABD askerleri sınırdaki 6 gözlem noktasını terk ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün ABD Başkanı Donald Trump ile telefonla görüşmesinin ardından Suriye'nin kuzeyinde hareketlilik başladı.

ABD askerleri, Telabyad, Ayn El Arap ve Resulayn’da bulunan 6 gözlem noktasından bir kısmını terk etti.

Zor zamanda TERKEDİLMİŞLİK duygusu, PYD/YPG'nin ABD'ye büyük bir öfke girdabına kapılmasına yol açıyor. Eğer Türkiye'nin operasyonlarından sağ kurtulabilirlerse, önümüzdeki süreçte ABD'nin başına büyük bela olacakları net bir şekilde görülüyor. ABD, teröristlerle iş tutmanın bedelini şöyle ya da böyle mutlaka ödeyecektir.

Başkan Erdoğan’ın Fırat’ın doğusuna terör operasyonu yapılacağını açıklamasının ardından gözler PYD/YPG terör örgütünün kontrolündeki Fırat’ın doğusuna çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün ABD Başkanı Donald Trump ile telefonla görüşmesinin ardından ABD askerleri, Telabyad, Ayn El Arap ve Resulayn’da bulunan 6 gözlem noktasından bir kısmını terk etti.

ABD askerlerinin çekilmesinin ardından ise PYD/YPG terör örgütünü büyük korku ve panik sardı. ABD’nin çekilmemesi için Suriye’nin Haseke kentinde masaya oturarak görüşme üzerine görüşme yapan terör örgütü, sahipsiz kalınca Esed rejimine topraklarını koruması çağrısında bulundu.

Siper, tünel ve hendek kazma çalışmalarını durduran terör örgütü üyeleri, iç kesimlere kaçmaya başladı. Türkiye’ye karşı duramayacağını bilen teröristlerin terk ettikleri yerlerin etrafına ise mayın döşeyerek bomba tuzakladığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir