2013'ün en saçma yatırımları

Jeff Reevers'a göre 2013'ün en saçma yatırımları Yahoo ve Netflix oldu.

2013'un en sacma yatirimlariMarket Watch'da yer alan  makalesinde Jeff Reevers, 2013 için en saçma yatırımları yazdı. Reevers'a göre 2013'ün en saçma yatırım fikirleri şöyle sıralanıyor:
 
NETFLİX
 
Netfix hisse senedi, 2013'ün başından bu zamana kadar yüzde 300 prim yaptı. Fakat bundan bir yıl önce, kafamda 'hata yapılması için çok fazla neden olduğu' ve 2012'nin sonunda başlayan rallinin çok uzun süre ayakta kalamayacağı fikri belirdi. Şimdi ise, Netflix'in doğru yerde doğru zamanda bulunan bir şirketten daha fazlası olduğunu söylemem mümkün. Hatta o kadar ki, şimdiki kazançlar sadece bir başlangıç olabilir.
 
YAHOO
 
Netfix'in tersine Yahoo ile ilgili tahminlerimden tamamen taviz vermeye hazır değilim. Yahoo, yıl içinde Çinli internet şirketi Alibaba'nın büyük bir kısmını satın aldı. 2012'nin sonunda hisse senedi planlaması yaptığımda, Alibaba hissesini çok düşük tahmin etmiştim. Asyalı internet şirketi 2013'de de hızlı bir şekilde büyümeye devam etti. Öte yandan, şirkette tabii ki bir çok problem olduğu gözüküyor. Alibaba IPO yükselişinin çok hızlı devam edeceğini inanmıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir