2013'ün en dikkat çeken krizleri

Felix Gilette Bloomberg Businessweek için yazmış olduğu makalesinde 2013'ün varoluş krizlerini yazdı.

2013'un en dikkat ceken krizleri 2013'ün en dikkat çeken varoluşsal krizleri şöyle sıralanıyor:

Blackberry: Globe and Mail'de yayınlanan ''BlackBerry'nin başlangıç için kültürel devrime ihtiyacı var'' adlı makalede, ''Kısacası, şirket kültüründeki değişikliğin kökleşmeye ihtiyacı var. Bunu, varoluşsal krizin tam ortasında iken, iş gücünü demoralize eden büyük işten çıkarmalar varken yapması gerekiyor. Blackberry için bir ışık işareti tekrar aynı seviyeyi yakalamasını sağlayabilir'' ifadeleri yer alıyor.

Futbol: MediaPost'dan ''Fottball'un varoluş krizi'' makalesi, son olarak Başkan Obama'nın çocuklarının futbol oynamasına izin verirken çok düşündüğünü ve sporun güvenliği konusunda kaygıları olduğunu söylediğine dikkat çekiliyor.

The New York Times Magazine: Capital New York'da yayınlanan ''Times Magazine'in problemi'' başlıklı yazıda yeni bir baş editör arandığı ve varoluş açmazı yaşandığı ifade ediliyor.

Dünya Ticaret Örgütü: Guardian'a göre, bu güne kadar bir çok kez sonu geldiği kaleme alınan Dünya Ticaret örgütü, bu kez abartı olmaksızın varoluşsal bir krizin içinde.

Dijital Kamera: Wall Street'e göre, firmalar akıllı telefonlardan sonra sıradakinin ne olacağını merak ediyorlar.

Cumhuriyetçi Parti: Speculator'da yayınlanan ''Borç tehlikesi sona erdi, sıradaki Cumhuriyetçi partinin varoluş krizi'' adlı makalede, Amerika'da borç tavanı tartışmalarının sona erdiği, fakat zavallı Cumhuriyetçilerin artık daha büyük bir tehlike olan varoluş kriziyle karşı karşıya olduğu yazıyor.

ABD işçi sendikası: New York Times'da yayınlanan bir makalede ''On yıllardır büyüyen teknoloji ve global piyasalar işçi sendikaları için kriz yaratıyor'' diye yazıyor.

Avrupa: London School of Economics bloğunda Avrupa'nın varoluşsal bir zorlukla karşı olduğuna dikkat çekiliyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *