kapikule-canli-kamera

Avrupa'nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, Türkiye'ye doğru yola çıkmadan önce, Gümrük Sınır Kapıları'ndaki yoğunluk hakkında bilgi sahibi oluyorlar ve gümrük kapılarını canlı kameralar ile 24 saat izleyebiliyorlar.

Yaz döneminin başlamasıyla birlikte Avrupa'daki gurbetçiler memleketlerine doğru yola çıkıyor. Binlerce kilometrelik yolu araçlarıyla kateden gurbetçi vatandaşlar, anavatanlarına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Gurbetçilerin Türkiye'ye girişte en fazla kullandığı gümrük kapısı ise Kapıkule. Hamzabeyli, Pazarkule ve İpsala gibi alternatif sınır kapıları olmasına rağmen gurbetçiler daha kolay olması nedeniyle Türkiye'ye girişte Kapıkule'yi kullanıyor. Bu durum bazı günlerde gümrük sahasının dolmasına ve gurbetçilerin uzun sahada beklemesine neden oluyor.

 • KAPIKULE YOLCU GİRİŞ Canlı
  (Giriş Peronları)


KAMERA GÖRÜNTÜSÜ:


Kaynak: Trakya Gümrük ve Tic. Bölge Müdürlüğü

Gümrük Kapıları Anlık Yoğunluk” üzerine 11 düşünce

 1. Resmi YokBELCIKALIYIK BIZ

  Bu sayfada anlik yogunluk tablosunu görebiliyorduk ama kaldirilmis. Bakanligin sitesinde de bu uygulama kaldirildi yaziyor.

  Hizmeti sakinan kim varsa protesto ediyozzzz… Hizmetini vatandastan kiskananlara yuh olsun.

 2. Resmi YokEkonoBiL Editör

  Yaz Sezonu Boyunca Bulgaristan Topraklarında Seyahat Edecek Vatandaşlarımızın Dikkatine!
  Yaz sezonu boyunca Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden Türkiye’ye gelecek gurbetçilerimiz başta olmak üzere, Bulgaristan topraklarında karayoluyla seyahat edecek tüm vatandaşlarımız, başta asayiş olmak üzere kaza, sağlık, yangın vs. gibi problemler yaşamaları veya acil yardıma ihtiyaç duymaları halinde Bulgaristan Devleti tarafından hizmete sokulan 112 “Bulgar Acil Yardım Hattı”nı ücretsiz arayabilecekler ve Türkçe yardım alabileceklerdir.

  Ayrıca 112 Hattına sadece çağrı bırakılması halinde bile telefonun arandığı nokta GPS ile tespit edilecektir. Bulgar Emniyet yetkilileri tarafından o noktaya acil güvenlik yardımı ulaştırılacaktır. Bu hizmet yaz sezonu boyunca devam edecektir.

  Vatandaşlarımızın Dikkatine Önemle Duyurulur.

  TRAKYA GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

 3. Resmi YokAlbay

  Cok güzel bir calisma ayni calismayi ipsala ve hamzabeyli gümrük kapilarindada verseler daha iyi olacak. Emegi gecenlere cok tesekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 2 =