PKK, Cizre Devlet Hastanesi’ne roketle saldırdı

Bunlar insan olamaz.. PKK’nın hastaneye ve hastalara insanlık dışı saldırısı nefretle karşılandı.

Terör örgütü PKK ve örgütün gençlik yapılanmasını Güneydoğu'daki bazı ilçelerdeki yerleşim birimlerinden temizlemeye yönelik başlatılan kapsamlı operasyon sürüyor. Operasyon ile büyük darbeye maruz kalan terör örgütü, bu akşam Cizre Devlet Hastanesi’ne roketli saldırıda bulundu. Roketin isabet ettiği kattaki hastalar diğer ünitelere taşınıyor.

cizre-hastane

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ikinci gününe girdi. Büyük operasyonun Şırnak, Cizre ve Silopi ayağında 10 bin dolayında komando görev yapıyor.

Meskun mahallerde yani sokak aralarında operasyonları polis özel harekat timleri yürütüyor. Bu kez sokak çatışmalarında polisin yanı sıra Jandarma özel harekat timleri de yer aldı. Komandoların, Sivas jandarma birliğinden olduğu öğrenildi. Kara Kuvvetleri’ne bağlı Bolu veIsparta komando timleri de operasyonda görev aldı. 10 bin dolayında komanda ile kırsal kesimde de önlem alındı. Operasyonda, tank ve zırhlı araçlarda etkin olarak kullanılıyor.

Operasyon, Ankara’da oluşturulan birimler tarafından da yakından takip ediliyor. Yapılan ilk değerlendirmeler PKK ve örgütün gençlik yapılanmasının büyük bir darbe aldığı yönünde. Ankara’ya gelen bir bilgi ise sıkışan terör örgütünün tavrı hakkında fikir verici nitelik kazandı.

Milliyet’in aldığı bilgilere göre; terör örgütü saat 20.28 sıralarında Cizre Devlet Hastanesi’ne roketli saldırıda bulundu. Roket mermisi hastanenin ikinci katına isabet etti.

Binada  hasar oluştu. İlk tespitlere göre can kaybı yok. Kattaki hastalar diğer ünitelere taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir