Yeni Yüzyıl'da Bahar Şenlikleri iptal

Merkez kampüsü Zeytinburnu'nda bulunan Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Hande Yener ve Gripin'in konserlerini iptal edildi.

Yeni Yüzyıl'da Bahar Şenlikleri iptalSanatçıların Taksim’de çıkan olaylar nedeniyle sahneye çıkmak istemedikleri belirtilirken, üniversite yönetimi de olası provokasyonlara karşı tedbir olarak şenlikleri ileri bir tarihe ertelediklerini duyurdu.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç, yaptığı açıklamada, ertelemenin şarkıcı Hande Yener ve müzik grubu Gripin’in sahneye çıkmayı reddetmesinden dolayı gerçekleştiğini belirtti.

Olası bir provokasyona yer vermek istemediklerini belirten Çalkılıç, “Bu ertelemeyi biz gerçekleştirmedik, sanatçılarımız Hande Yener ve Gripin sahneye çıkmama kararı aldı. Bu durumda bizi festivali ertelemeye itti. Bu karar bizim çok isteyerek aldığımız bir karar değildi ancak öğrencilerimizin ve gençlerin provokasyona alet olmalarını istemedik” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTE OLARAK EĞİTİMDEN BAŞKA ŞEYLERE KULAK ASMAYACAĞIZ”

Bu tarz ortamların böyle bir süreçte provokasyona açık hale geldiğini ifade eden Ekrem Çalkılıç, problemli bir festival yapmak yerine ilerleyen bir zamanda eğlenceli bir festival yapmak düşüncesiyle ertelemeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çalkılıç, “Önemle belirtmek isterim ki festivali iptal etmemizin amacı herhangi bir duruş sergilemek değil, biz sadece sağduyulu davranmak istedik. Bu gibi durumlarda en çok ihtiyaç duyulan şeyin sağduyu, en büyük düşmanın ise provokasyon olduğunu düşünüyorum. Biz üniversite olarak eğitimden başka şeylere kulak asmayacağız ve sağduyuya hep önem vereceğiz” dedi.