Üniversite öğrencilerinin Türkiye yolculuğu

Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen “Türkiye Gençliği El Ele” projesi kapsamında 13 genç yolculuklarına başladı.

Üniversite öğrencilerinin Türkiye yolculuğu

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen projenin ilk durağının Sinop olacağı bildirildi. Sinop’tan yolculuğa katılan 9 öğrenci ile birlikte İzmir’e hareket edecek olan otobüs, İzmir’den alınacak 9 genç ile Gaziantep’e hareket edecek. Son olarak Iğdır’dan alınacak olan gençlerle beraber bir günlük Ankara gezisi sonrası toplamda 43 genç Kırıkkale’de konaklayacak. Kırıkkale Üniversitesi Konukevinde misafir edilecek gençler şehirde geçirecekleri 11 gece boyunca çeşitli aktivitelere katılacaklar.
“Amacımız Kültürlerin Birbirlerini Tanıması” Farklı kültürlerde yetişen gençlerin ortak noktalarını ortaya çıkarma fikrinden harekete geçen bu projenin üyeleri Kültür Mozaiği Türkiye’de yaşayan tüm gençlerin birbirinin penceresinden dünyaya algısını görmeyi amaçlıyor. Özellikle Sosyal Medya ve İnternet ortamından diğer şehirdeki üyelerle iletişime geçtiklerini belirten Türkiye Gençliği El Elele Proje Koordinatörü Can Gönültaş, “Bizler farklı coğrafyalarda yetişsek de aynı ülkenin gençleriyiz. Birbirimizin sorunlarını, sıkıntılarını anlayarak empati kurmak istiyoruz. Kültür mozaiği ülkemizde birbirimize yabancılaşmadan da yaşayabileceğimizi herkese göstermek hedefimiz” diye konuştu. Gönültaş, kendilerine destek veren Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız ile diğer yetkililere teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir