Son sınıf öğrencileri izinden memnun

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıkladığı lise son sınıf öğrencilerine 45 günlük izin hakkı, Yozgat'ta lise son sınıf öğrencilerini sevindirdi.

Son sınıf öğrencileri izinden memnun

İlde lise son sınıfa giden ve Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) hazırlanan öğrenciler, kendilerine tanınan 45 günlük izin hakkından dolayı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya teşekkür etti. Öğrenciler, yapılan uygulamanın kendileri açısından çok iyi olduğunu, bu sayede rapor alma telaşından kurtulduklarını belirtti. Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Ayşe Şahin, devamsızlığının yüksek olduğunu raporda alamadığını belirterek, "Biz LYS'ye hazırlanıyoruz, okula geldiğimiz zaman derslerden dolayı genel bir hazırlık yapamıyor ve test çözemiyoruz. Bu yüzden de ya devamsızlık yapıyorduk ya da doktorlardan rapor almak için uğraşıyorduk. Her öğrenci de doktordan rapor alamıyordu. Bu sebeple yapılan uygulama bizim açımızdan çok iyi oldu. Şimdi okul idaresinden iznimizi alıp evimizde ya da dershanemizde rahat bir şekilde sınava hazırlanacağız." dedi.

Aileler de öğrencilere 45 gün izin verilmesinin hem kendilerini hem de çocuklarını sevindirdiğini belirtti. Nebahat Çalışkan isimli veli, rapor almalarının kendileri için sıkıntı olduğunu ifade ederek, "Doktor sağlıklı çocuğa haklı olarak rapor vermek istemiyor. Çocuğum da devamsızlığından dolayı okula mecburen gelmek zorunda kalıyor. Bu uygulama bizim açımızdan çok güzel oldu. Çocuklarımız sınava hazırlandıkları için bir stres yaşıyordu. Ayrıca devamsızlıktan dolayı ikinci bir strese giriyorlardı. Şimdi her şey kanuna uygun ve adaletli oldu. Her öğrenci izin alıp sınava hazırlanacaktır ve çocukların üzerinden de devamsızlık yükü kalkmış oldu. Bu konuda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. Ahmet Arslan, lise son sınıftaki kızına 10 günlük rapor aldığını, bu raporun da bittiğini belirterek, 45 günlük iznin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

40 − = 33