Saiy Gürsoy İhlas Koleji'nde üniversite tiyoları verdi

Türkiye’nin üniversite sınavı söz konusu olduğunda en çok danışılan isimlerinden biri olan Sait Gürsoy İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü’nde 10. ve 11. sınıf öğrencilerine üniversite tercihleri konusunda bilgiler verdi.

Saiy Gürsoy İhlas Koleji'nde üniversite tiyoları verdi

Okulun konferans salonunda yapılan organizasyonda Gürsoy, üniversite tercihleri sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.Her zamanki güler yüzlü ve sempatik üslubuyla öğrenciler tarafından keyifle dinlenen Gürsoy, özellikle öğrencilerden tercih yaparken kendi idealleri ve düşünceleri yönünde tercih yapmalarını istedi. “Büyük kitleleri mutlu etmek yerine kendinizi mutlu etmelisiniz.” diyerek tercih sırasında çevreden gelebilecek baskılara dikkat çeken Gürsoy, alınacak profesyonel yardımla öğrencinin kendi istediği bölümü tercih etmesinden yana olduğunu belirtti.
 
Tercih sıralamasında anne ya da babayı memnun etmek için hiç istenmeyen bir üniversiteye gidilmesini geleceğe vurulmuş bir darbe olarak niteleyen Gürsoy, “Kimseyi mutlu etmek zorunda değilsiniz. Siz kendi hayallerinizin peşinden gidin.”dedi.
 
Gürsoy: “Artık donanımlı ve kendine güvenen bireyler başarılı oluyor.”
 
Günümüzde sadece tek başına üniversite mezunu olmanın beklenilen kariyere ulaşmak için yeterli olmadığını vurgulayan Gürsoy, önemli bir kariyer elde edebilmek için tercih edilen üniversitenin o beklentiye cevap verecek özelliklere sahip olması gerektiğini söyledi. “Tercih etmeyi düşündüğünüz üniversiteyi araştırın. Erasmus gibi çift anadal gibi imkânları size sağlıyor mu? Sosyal kulüpleri var mı? Öğretim görevlileri tam zamanlı mı yarı zamanlı mı çalışıyor? Tüm bunları öğrendikten sonra okulunuzu seçin. Nasıl ki okullar sizi seçiyor siz de bu imkânları sağlayamayan okulu seçmeme hakkına sahipsiniz.” ifadelerini kullanan Gürsoy, okul seçimine dikkat çekti.
 
Günümüzde işe alım modellerinin değiştiğini de ifade eden Gürsoy, artık insan kaynaklarında işe alım sırasında cv'nin yanı sıra kişinin sahip olduğu donanımlara ve sosyal gelişimine de dikkat ettiğini ifade etti.
 
Aytekin Orhan Karaca
DVC İletişim
 
T:   0212 452 24 90
F:   0212 452 77 68
M:  0505 318 49 92   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 2