PYBS 2013 sonuçları açıklandı

Öğrencilerimize aldıkları puanları hesaplayabilmeleri açısından puan hesaplama işlemlerinde yardımcı olmak, onlara bir fikir verebilmek açısında PYBS Puan Hesaplama 2013 robotuna sitemizde yer verdik.

PYBS 2013 sonuçları - TIKLA ÖĞREN

PYBS - Bursluluk Sınavı Puan Hesaplama, 2013 PYBS puanı hesaplama online - 2012-2013 hesaplama detayları web sitemizde.

Peki 2013 PYBS Bursluluk puan hesaplama nasıl yapılır?

İşte detaylar ve ayrıntılar..

2013 PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 9 Haziran Pazar günü yapıldı 6. Sınıf PYBS Puan Hesaplama ve 7. Sınıf PYBS Puan Hesaplama robotunu sitemize ekledik.  6. Sınıflar ve 7. Sınıflar için PYBS – Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavında kaç puan alacağınızı buradan hesaplayabilirsiniz. Buradan çıkan sonuçla kesin olarak kazanacağınız anlamı çıkmaz. PYBS"de  bir öğrencinin kazanıp kazanmayacağı önceden bilinemez. Kontenjan dahilinde alıp yapılacaktır.

PYBS Puan Hesaplama 2013 Robotu Nasıl Kullanılır?

Sınıf seviyenizi ve kontejan türünüzü seçtikten sonra "Hesaplamaya Başla" butonuna tıklayarak devam ediniz. Çıkan sonraki ekranda 2013 PYBS sınavındaki doğru yanlış sayılarınızı giriniz. "Sınav Sonucunu Hesaplama" butonunu tıklayınız..

Bu hesaplama sonucunda tahmini 2013 PYBS puanınızla, Kontejan Durmunuza göre 2012 taban puanını ve 2012 verilerine göre PYBS kazanma durmunuzu  olarak öğrenme imkanı bulacaksınız.

Hesaplama işlemlerinde 2012 veileri kullanılmıştır. Ancak 2013 PYBS sınavının standart sapmaları farklı olacağında sonuçlarda farklı olacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir