ÖSYM YDS sınav giriş belgesi - Tıkla indir

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonbahar dönemi giriş belgeleri internet üzerinden erişime açıldı.

ÖSYM YDS sınav giriş belgesi - Tıkla indirYabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS ) sonbahar dönemi giriş belgeleri internet üzerinden erişime açıldı.  

ÖSYM 'den yapılan açıklamaya göre, YDS sonbahar dönemi 1 Eylül 2013 Pazar günü yapılacak. Sınava başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina ve salonlarına atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren YDS sonbahar dönemi sınava giriş belgelerini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek.

TIKLA GİRİŞ BELGENİ İNDİR

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması gerekiyor. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermesi, internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmayacak.

Giriş belgesini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak. Adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek.

Adayların sınava girebilmeleri için YDS Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecek. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olacak, adayın güncel bir fotoğrafı ve TC kimlik numarası bulunacak, pasaportun süresi geçerli olacak. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir