Okulların açıldığı gün İstanbul'da ulaşım ücretsiz

Okulların açıldığı gün İstanbul'da ulaşım ğcretsiİstanbul Büyükşehir Belediyesi, okulların açılacağı 16 Eylül Pazartesi günü trafikte sorun yaşanmaması için ilgili kurumların yetkilileri ile bir araya gelerek alınacak tedbirleri değerlendirdi.  

Alınan kararla okulların açıldığı gün toplu taşım araçları 06.00 -13.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

Okulların açılmasıyla artan trafik sorununa çözüm üretmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerle bir araya geldi. Toplantı sonrası belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Öğrencilerin okullarına sorunsuz ulaşabilmesi için ulaşımın yanı sıra  yol - kazı çalışmaları okul açılış gününden önce bitirilecek. Bitirilmeyenler ise trafiği aksatmayacak şekilde ara verilecek. Herhangi bir kaza durumunda ise çok sayıda araç çekicisi hazır bulundurulacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana arterlerdeki asfaltlama çalışmalarını gece yaptığı için herhangi bir sorun ile karşılaşılmayacak."

Açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin okulların açıldığı ilk gün toplum ulaşımda aldığı karar da açıklandı. Karara göre; okulların açıldığı gün toplu taşım araçları 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek. Okul servisleri, ilk gün İSPARK otoparklarında saat 14.00'e kadar ücret ödemeyecek. Okul ve personel servisleri otobüs yolunu kullanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir