Okuldan uzaklaşıtırılan öğrenciden bıçaklı eylem

Bursa'da, başka bir okula nakledilmesi kararlaştırılmasına rağmen sınıfa giren lise son sınıf öğrencisi, kendisini dışarı çıkma konusunda uyaran okul müdür yardımcısını bıçaklayıp kaçtı.

Okuldan uzaklaşıtırılan öğrenciden bıçaklı eylem

Hastaneye kaldırılan yaralı müdür yardımcısının ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Sabah saatlerinde Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Şehit Öğretmen Kubilay Ticaret Meslek Lisesi'nde meydana gelen olay iddiaya göre 12 -E sınıfında eğitim öğretim gören ve bir süre önce disiplinsiz davranışları sebebiyle sevk edildiği disiplin kurulunca başka okula nakil edilme kararı çıkartılan 20 yaşındaki S.S. bugün yine okula geldi. Okul müdür yardımcısı 50 yaşındaki Faruk Evrensekizli, S.S.'den okuldan çıkmasını istedi. Bunun üzerine sınıfa giren S.S., eline aldığı bıçakla müdür yardımcısı ve okul idarecilerine doğru salladı. Bu esnada Evrensekizli, sol kürek kemiğine isabet eden bıçak darbesiyle yaralandı. Kanlar içerisinde yere yığılan Evrensekizli, mesai arkadaşları tarafından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayın ardından kaçan zanıl S.S.'nin yakalanması için Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri hareket geçti.

S.S.'nin bir süre önce sevk edildiği disiplin kurulucunca Bursa Yıldırım Ticaret Sanayi Anadolu Lisesi'ne kaydının yapılarak eğitim öğretimine burada sürdürmesi kararlaştırıldığı belirtildi. Karara rağmen S.S.'nin eski okuluna geldiği öğrenildi.

OKULLARDA EĞİTİMCİLERİN CAN GÜVENLİĞİ KALMAMIŞTIR

Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu ise olayın okullardaki şiddetin hangi boyutlara ulaştığının göstergesi olduğunu öne sürdü. Türkoğlu, "Başka okula nakledilen çocuk, sabah gelmiş sınıftan çıkmak istememiş ve kendisini uyaran idarecilere bıçak sallamış. Olayda müdür yardımcısı yaralandı. Eğitimciler olarak şiddet eğilimli yamyamlara bir şey yapamaz olduk. Artık Türkiye'de öğretmenlerin ve okul idarecilerinin can güvenliği kalmamıştır. Okulda şiddet had safhaya ulaşmıştır. Disiplin olmadan, eğitim olmaz. Ancak disiplin uygulayacak mekanizmaların sürekli yetkileri budanmakta, okullar dingonun ahırı haline gelmektedir." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir